• resmi ilanlar

Başkan Özcan'dan alkışlanacak hareket

2020-02-21 11:00:19

“FIRAT ÇAKIROĞLU İSMİNİ UYGUN BİR CADDE VE SOKAĞA VERMEKTEN GURUR DUYARIM”

İzmir’de 5 yıl önce terör örgütü sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin, Bolu’da bir sokağa verilmesi için Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, meclis üyelerine seslendi.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

İzmir Ege Üniversitesi’nde terör örgütü sempatizanları tarafından şehit edilişinin 5’inci yıl dönümünde anılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da bir mesaj yayınladı. Başkan Özcan’ın mesajının ardından Milliyetçi Hareket Partili vatandaşlar Çakıroğlu’nun isminin Bolu’da bir sokak veya caddeye verilmesini talep etti.

“BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLDUĞUMU HEP SÖYLEYEN BİRİYİM”

Konu hakkında gazetecilerin kendisinin soru sorması üzerine konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türk milliyetçisi olduğunu hep söyleyen biri olduğunu belirterek, “Yaklaşık 1 yıl geçti. 11 ayı geride bırakacağız. Beni bir çok konuda eleştiren olmuştur ama “Tanju Bey partizanlık yapıyor” diyenleri duymadım. “Ben Ak Partili olduğum için işim yapılmıyor” diyen bir tane yurttaşımız müracaat etmedi. Duyduysanız söyleyin. “Ben CHP’liyim geçen dönemde, bu dönemde işim olmuyor” diyeni duyabilirsiniz. Mevzuata, hukuka aykırıysa parti fark etmeksizin hareket ediyoruz. Fırat Çakıroğlu ismini uygun bir cadde ve sokağa vermekten onur duyarım. Ben Türk milliyetçisi olduğumu hep söyleyen biriyim. Meclis üyelerimizde bu konuda bir çalışma yaparsa, hemen komisyonda çalışılır ve ikinci toplantıda kabul edilir. Fırat Çakıroğlu kardeşimizin ismini Bolu’da yaşatırız” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Cüneyt doğru  (22.02.2020 10:43:36)

  Doğru karar şehitlerimizin isimleri yaşatılsın

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit