• resmi ilanlar

BAŞKAN ÖZCAN 1 MART İTİBARİYLE SAHAYA İNİYOR

2020-02-21 11:00:16

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 1 Mart itibariyle sahaya ineceklerini ve belediyenin çalışmalarına hız vereceklerini belirtti. Özcan yaptığı açıklamada, “1 Mart itibariyle sahada olacağım. Yapılan çalışmaları inceleyeceğim, esnafımı ziyaret edeceğim, park bahçeler çalışmaları yerinde inceleyeceğim. Artık kendimi tamamen dışarıya atıyorum” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY- Erol DEĞİRMENCİ

 

Bu yıl çok kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamada bulunarak 1 Mart itibariyle belediyenin çalışmalarına hız vereceklerini belirtti.  Başkan Özcan açıklamasında,“Ben hayatım boyunca sokaklarda siyaset yaptım ama şu an halimi görüyorsunuz. 8 buçukta geliyorum akşam saat 8’e kadar birileri ile görüşüyorum. 1 Mart itibariyle ben 1,2 saatimi belediye binasında geçiririm onun dışında sahada olacağım. Yapılan çalışmaları inceleyeceğim, esnafımı ziyaret edeceğim, park bahçeler çalışmaları yerinde inceleyeceğim. Artık kendimi tamamen dışarıya atıyorum. Bu çalışmalar hız vereceğiz” dedi.

“ÇOK KAPSAMLI ÇALIŞMA YAPTIK”

Bu yıl gecen yıl atılan asfaltın en az 3 katı  asfalt atılacağını belirten Özcan, “Bu sene hiç olmadığı kadar hazırlıklı gireceğiz. Şöyle bahsedeyim Fen işleri bundan önce ana planlamayı yapıyormuş. Şu kadar asfalt dökeceğiz, şu kadar taş döşeyeceğiz. Bunlar bu sene de yapıldı ama şöyle bir çalışma yapılmamış. Hangi mahallede hangi sokaklarda hangi çalışmanın yapılacağını bunları tek tek çıkardık. Çok kapsamlı çalışma yaptık. Bu yıl gecen yıl atılan asfaltın en az 3 katı atılacak, geçen yıl döşenen taşın yaklaşık 4, 4 buçuk katı kadar taş üretimi olacak. Birçok yerde kaldırım yenilenecek.  Ama bu yıl bunların yanı sıra yaklaşık 65 milyona ulaşacak pis su arıtmayı yapacağız bu yıl. Tünelin kaplamasını yapacağız bu yıl. Keza 14 milyon lira hala orman bölge müdürlüğünün parasını ödeyeceğiz.  Bir de belediyenin yanında çukur olarak nitelendiren iş merkezini de hızlı bir şekilde başlatacağız. Oranın da projensin de bir takım değişikler oldu daha ticari bir yapı haline geldi. Son aşamasına gelindi” ifadelerini kullandı.

“BU SENE33 PARK AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

 Bu sene içersinde 33 park açılışı gerçekleşeceğini belirten Başkan Özcan, “Bu sene park bahçelerin bana verdiği bilgiye göre bir kaçı yenilenmek üzere çoğu da yeni park olmak üzere 33 park açılışı gerçekleştireceğiz. Bunların bir kısmı var olan ama bakımsız parklar, önemli bir kısmı da yeniden yapılacak parklar. Yani 18,20 tane sıfırdan yapılacak park var.  Yine bu sen Ataşehir Belediyemiz bir sözü vardı. Ataşehir Belediyemiz de bir aksilik olmazsa Bolu’muza bir park kazandıracak. Keza 14 Burda AVM’nin yanındaki parkı da 14 Burda AVM yönetimi yaptıracak” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit