• resmi ilanlar

Yeni hocadan ilk açıklama

2020-03-04 10:00:05

“BOLUSPOR'UN BU CENDEREDEN BİR ŞEKİLDE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM”

Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu cendereden bir şekilde çıkacaklarına inandığını söyledi.

Haber: Erol Değirmenci

Osman Özköylü ile yolların ayrılmasının ardından Boluspor Teknik Direktörlüğü’ne getirilen ve ilk maçı olan Giresunspor’a karşı 2-0 kaybeden Fırat Gül, ilk kez kameraların karşısına geçti. Takımın mevcut durumu hakkında açıklamalarda bulunan ve Keçiörengücü maçını değerlendiren Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, kırmızı beyazlıların bu cenderen bir şekilde çıkacağına inandığını söyleyerek, “Cuma günü geldik buraya, iki tane antrenmana çıkma şansımız oldu. Çok fazla takımla beraber vakit geçirme şansımız olmadı. Toplantılarla maça hazırlandık. Cuma ve Pazar günü antrenman ardından Pazartesi günü maça oynadık. Bu kısa sürede elimizden geleni yapmaya çalıştık. Oyun planında dahil yapmak istediğimiz işleri, oyun savunma planındaki işleri mümkün olduğunca yapmaya çalıştık. Boluspor bu maçta baskın taraftı, topa hakim olan taraftı, oyunu rakibe kabul ettiren taraftı. Bundan sonra da aynı şekilde oynamaya devam edecek. Oynadığımız oyundan vazgeçmeyeceğiz. Oynadığımız her maçı da bu anlayışla oynayacağız. Önümüzde 9 tane maç var. Her maçtan hedeflediğimiz skoru almaya çalışarak oynayacağız. Karamsar olmaya gerek yok. Bizim takımımız, iyi bir takım. Oyuncularımız yetenekli oyuncular, hepsi samimi. Herkes inanıyor, inanmaya çalışıyor. Onun dışında da şunu söyleyebilirim, bundan önceki süreçte çok ciddi bir sıkıntı yaşanmış. Takım uzun süre galip gelememiş. Oynadığı oyunu karşılığını alamamış. Böyle durumlar zaman zaman psikolojik çok ciddi sıkıntılara neden olur. Bizim takımımızda böyle bir şey yok. Bizim takımımız her maçı kazanmaya hazır. Kazanmak için de oynayacak. Şunu söyleyebilirim, doğru söylüyorsunuz. Boluspor uzun süredir bu ligin içinde olan bir takım. Köklü bir camia. Bunu daha önce yaşamamış. Kendi adıma şunu söyleyebilirim, ben inandığım için bu işe girdim. Boluspor’un bu cendereden bir şekilde çıkacağına inanıyorum. Oyuncularımız, teknik ekip, yönetim ve taraftarımızda herkes kendinden sorumlu. İnşallah sezon sonunu istediğimiz yerde bitireceğiz. Daha sonra da uzun vadeli planlarımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

“SEZON SONUNA KADAR İSTEDİĞİMİZİ YAPACAĞIZ”

Sezon sonuna kadar istediklerini yapacağını belirten Gül, “Psikolojik olarak, zihinsel olarak bazı sıkıntılar yaşanmış ama bunlar aşılamayacak şeyler değil. Oyuncu yeterliliği anlamında ise bizim takımımız bu lig için yeterli bir takım. Kadro olarak bir sıkıntımız yok. Oyuncularımız kadro olarak bu ligi kaldırabilecek ve bundan sonraki 9 istediğimiz skorları alabilecek seviyede. Bizde oyunculardan maksimum verim alabilmek için en doğru pozisyonda, en doğru sistemde, en doğru stratejiyle, en doğru şekilde kullanmaya çalışacağız. Bizim üzerime düşen de bu. Biz işin stratejik tarafı ile ilgileneceğiz. Oyuncularda stratejiyi grafiğe dökerek, skora yansıtmaya çalışacak. İnşallah da sezon sonuna kadar istediğimizi yapacağız. Dışardan bakıldığında bir dezavantaj varmış gibi görünüyor. Biz son haftalarda geldik. 6 tane deplasman 4 tane de iç saha maçı vardı. Bizim işimizin bundan sonra deplasman veya iç saha ile alakası yok. Her maça rakip kim olursa olsun, oyun planımızı oynayarak almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“BASKIN TARAFLARINI GÖRDÜK”

Bu hafta deplasmanda karşılaşacakları Keçiörengücü hakkında da konuşan Gül, “Ben ligin başında başka bir takımdaydım. Orada bir tane maç oynadık, Keçiörengücü’ne karşı. Tabi her maça bir strateji hazırlamanız lazım. Ona göre oyun planı ile çıkmak lazım. Keçiörengücü’ne karşı da ciddi bir hazırlık yapmıştık. Keçiörengücü’nün çok baskın taraflarını gördük. Hala da aynı şekilde oynamaya devam ediyorlar. Oyun planı olan bir takım. Oyunu spontane oynamıyorlar. Oyunu savunma tarafını iyi yaptıkları için ligin en az gol yiyen takımlarından biri. Dirençli bir takım” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit