• resmi ilanlar

BAŞKAN TANJU ÖZCAN'DAN BOLU HALKINA ANONSLU UYARI

2020-03-21 11:00:18

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ülke genelinde artan korona virüs vakaları üzerine Bolu halkına çağrıda bulundu. Başkan Özcan, belediye hoparlöründen yaptığı çağrıda, yaşlıların büyük risk altında olduklarını söyleyerek, “Sokakta acil işi olmayan tüm vatandaşlarımı evlerine dönmeye ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum.” dedi.

Bolu Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Müdürlüğündeki anons sistemi üzerinden halka seslenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, virüsün yayılmasını engellemek için vatandaşlara da büyük görev düştüğünü ifade etti.

 

 

Özellikle 65 yaş üstü vatandaşların büyük risk altında olduklarını söyleyen Başkan Özcan, şu ifadeleri kullandı:

 

“Belediye Başkanınız olarak sizleri belli konularda uyarmak istiyorum. Bildiğiniz gibi, dünyamız ve ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Bugün aracımla Bolu'nun bütün sokaklarını dolaştım. Üzülerek gördüm ki, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin tüm uyarılarına rağmen, başta en büyük risk grubu olan yaşlılarımız olmak üzere çok sayıda vatandaşımız dışarıda ve parklarımızda bulunmaktadır. Bu durum toplumumuzun sağlığını riske atmaktadır. Sokakta acil işi olmayan tüm vatandaşlarımı evlerine dönmeye ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Yine, en büyük risk grubu olarak tanımlanan 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanmamasını önemle tavsiye ediyorum. Biz belediye çalışanlarımız ile birlikte dezenfeksiyon dahil tüm önlemleri eksiksiz olarak almaya gayret ediyoruz. Ancak sadece bizim alacağımız önlemler yeterli olmayabilir, sizlerden de kurallara harfiyen uymanızı, yetkililerin önerilerini eksiksiz olarak yerine getirmenizi bekliyorum. Bu günler geçecek, sabırlı bir şekilde uyarılara dikkat ettiğimiz takdirde, inşallah ülkemiz ve Bolu'muz, bu hastalığı daha fazla yaşamadan, bu belayı başımızdan def edeceğiz. Ben tekrar sokaktaki vatandaşlarımıza, acil işleri olmadığı takdirde evlerine davet ediyorum. Bu vesile ile Miraç Kandilinizi de kutluyorum.” A.Haktan Yamantürk

 

YORUMLAR  (Toplam 6 yorum)

 • MURAT  (22.03.2020 17:51:21)

  BOLU BELEDİYESİ 1 SEFERE MAHSUS HER ABONESİNE 1 TON SU YÜKLESE NASIL OLUR ACABA.

 • Tuğba  (22.03.2020 16:52:38)

  Tavuk sektöru neden tatil edilsin insanlar oradan ekmek yiyolar tatil oldugunda ne olacak kirası faturasi mutfak masrafi ne olcak oralar daha hijyenik emin olun

 • Turkan  (22.03.2020 14:15:23)

  Dikkat etmemiz gereken bir donemdeyiz.Ayrica Toplu tasimada nefes alacak yer kalmadan hasta kisilerle yolculuk cok yapiliyordu Bu kadar farkindalikta yoktu.Insallah Atlatiriz.Sokaklara Tukurenler icinde etkili bir calisma bekliyoruz.AIB universte tasimaciliginada ilerleyen gunlerde duzenleme bekliyoruz otobusler Ogrenci icin olmali genel halk ulasimina kapatilmalidir.Saygilarimizla.

 • Filiz  (22.03.2020 08:32:40)

  Yurt dışından gelen tir şoförleri de karantinaya alinmali çok büyük tehlike bolumuz için.

 • Mustafa  (21.03.2020 21:23:19)

  İyi akşamlar miraç kandili mübarek olsun.bizlere uyarı veriyor sunuz.teşekkür ederim.ama büyük tehlike olan tavuk sektörleri neden tatil edilmiyor.hep evde kalın deniliyor ama önlemler yetersiz.saygılar sunuyorum.

 • Zeynep  (21.03.2020 21:20:35)

  15 temmuz akşamı sela tüm Türkiyede okunup darbe için haber verilirken aynı hassasiyet gösterilmeli. Bence tüm camilerden ortak yayın mevcut bir uyarı mesajı belli aralıklarla dönebilir.. evden kesinlikle çıkmayın . Eğer şüpheli durumunuz varsa su numarayi arayin gibi.. koy mecra her yere anında iletilmiş olur. Rabbim yar ve yardımcımiz olsun.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit