• resmi ilanlar

“KİMSENİZ VAR, BİZ VARIZ”

2020-03-23 11:00:07

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı açıklamada vatandaşları tekrar dışarı çıkmamaları konusunda uyararak, “Lütfen, gidin evinizde oturun. Kimsemiz yok demeyin. Kimseniz var, biz varız. Bir ihtiyacınız olduğunda 444 56 28'i arayın” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından alınan, 65 yaş üzeri ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların dışarı çıkması yasaklandı. Yasağa bazı vatandaşlar uyarken, bazıları ise kulak asmadan dışarı çıktı.

Uyarıların yetersiz geldiğinin düşünülmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı açıklamada vatandaşları tekrar uyardı. Yaşlı vatandaşlara seslenen Başkan Özcan, dışarı çıkmayın diyerek, “Değerli hemşerilerim, dün olduğu gibi bugün de aracımla birlikte Bolu'nun bütün sokaklarını, caddelerini ve parklarını hatta neredeyse tamamını dolaştım. Ancak kaç gündür yaptığımız uyarıların, sonuç vermediğini gördüm. Televizyonlarda ‘Aman, ne olursunuz evinizden çıkmayın' deniliyor. Valilik, emniyet, sağlık müdürlüğü ve belediye olarak biz uyarıyoruz. Daha dün dahili anons sisteminden bir konuşma yaptım. Durumun ciddiyetini anlattım. Parkları şöyle bir gezdiğimde gördüm ki, 65 yaş üzeri risk grubunda olan insanlar dolaşıyor. Bazen kendim uyarıyorum. Diyorlar ki ‘Evde canımız sıkılıyor.' Değerli büyüğüm biz senin hayatını korumak için bu tedbirleri alıyoruz. Devletimiz, belediyelerimiz bu tedbirleri alıyor. Toplumun sağlığı, senin canının sıkılmasından daha önemli. O anlamda neye ihtiyacın varsa belediye olarak biz hazırız. 444 56 28'i ara, elektrikçiye, yemeğe, suyun mu bozuldu arıza yaptı biz insan göndereceğiz. Odalarımız ile konuşuyoruz. Yarından itibaren evlere paket servis yapacak dükkanları açıklayacağız sizlere” şeklinde konuştu.

“BİZ VARIZ”

Açıklamalarının devamında gençleri de uyaran Başkan Özcan, “Tabi bir uyarıda gençlere var. Nasıl olsa bize bir şey olmaz diyerek sokaklarda dolaşıyorlar. Elbette hastalık kapma riskiniz az. Biz bunu biliyoruz, doktorlar bunu söylüyor. Sizler taşıyıcısınız. Sizler dışarıda olduğunuz her an risk grubu olan yaşlılarımız için tehdit büyüyor. O yüzden evinizde oturun. Bu geçici bir süre. Hayat boyu evinizde oturacak değilsiniz. Bunu hafife alan İtalyanların yaşadığı durum ortada. 5 bin civarında ölü var, 60 veya 70 bin civarında hasta var. Daha ne kadar yayılacağı da belli değil. Son kez ikaz ediyorum. Lütfen, gidin evinizde oturun. Kimsemiz yok demeyin. Kimseniz var, biz varız. Bir ihtiyacınız olduğunda 444 56 28'i arayın” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit