• resmi ilanlar

Bolu'daki son durum belli oldu

2020-03-23 11:00:30

HIZLI SONUÇ VEREN KİTLER NE ZAMAN GELECEK?

Bolu'da, korona virüs şüphesi taşıyan 42 hastanın testleri negatif çıkarken, hızlı sonuç veren kitlerin de hafta sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

Haber: Erol Değirmenci

Bolu'da, korona virüse karşı çalışmalar sürüyor. Korona virüs şüphesi ile hastaneye başvuran vatandaşların, kan örneklerinin alınarak sonuçlarının çıkması için laboratuvar aktif hale geldi. Vatandaşlardan alınan örnekler bu laboratuvarda işleme sokulurken, çıkan sonuçlar şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılıyor. Öte yandan Bolu'da şu ana adar 42 vatandaşa yapılan korona virüs testinin negatif çıktığı öğrenildi.

PSR TESTLERİ YAPILIYOR FAKAT…

Hızlı sonuç veren testler ise Bolu'da şu anda sadece risk düzeyi yüksek olan vatandaşlara uygulanıyor. Yurt dışından, umreden gelen, ailesinden veya yakınlarında korona virüs tespit edildiği için temas kümesinde bulunma ihtimali olan kişilere uygulanan PSR testi ile hızlı sonuçlar alınarak karantina ve tedavi süreci başlatılıyor.

ANTİJEN (HIZLI TANI KİTİ) NE ZAMAN GELECEK?

Vatandaşların ise aklındaki diğer bir soru ise hızlı sonuç veren antijen tanı kitinin ne zaman geleceği. Korona virüs şüphesi taşıyan kişinin sonuçlarını yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede veren kit, bu hafta içinde tüm illere dağıtılacak. Bolu'ya da gönderilmesi beklenen kitin, hafta sonuna kadar geleceği öğrenildi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Ali  (24.03.2020 21:58:10)

  Ya arkadaş bu korona illeti var ve halen yurtdışından adam geliyor akılları nerede bunların almayın kardeşim yumurta ağıza gelincemi memleketleri akıllarına geldi

 • Osman  (24.03.2020 12:20:34)

  Yesıl bolumuzda hastalık gelmesin tum turkuyeve dunyaulkrenede huzurlu sağlık gunler sağlık calısanlarını alkıslıyorum

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit