• resmi ilanlar

Bolu Valiliği'nden son dakika Korona açıklaması:

2020-03-26 11:00:20

“BAZI VAKALARIN GÖRÜLMESİ MUHTEMELDİR” Bolu Valiliği tarafından yapılan açıklamada son günlerde şehirde yayılan dedikodulara cevap verildi.

Bolu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde mücadelenin tüm alanlarda başarı ile sürdürülebilmesi için devletimiz tarafından baştan itibaren önemli tedbirler alınmıştır.

 

Devlet kademelerince alınan tüm tedbirler ilimizde de Valiliğimizin koordinesinde usulüne uygun olarak görevli ve sorumlu tüm kurumlarımızca uygulanmaktadır.

 

112 Çağrı Merkezimizi arayan veya hastanelerimize başvuran vatandaşlarımızdan sağlığı şüpheli görünenlerin numuneleri alınarak, ilimizde hizmet veren, aynı zamanda Düzce, Zonguldak ve Sakarya illerimize de hitap eden laboratuvarımızda yüksek güvenlikli testle değerlendirilmektedir.

 

Bütün şüpheli vakalarımız hasta ve toplum sağlığı için hastanelerimizde gözlem altında tutulmakta ve periyodik zamanlarda tekrar numuneler alınarak kontrol edilmektedir.

 

Gözlem altına alınan her vatandaşımız pozitif vak'a demek değildir. Buna rağmen beraber vatandaşlarımız arasında zaman zaman panik havası oluşturulduğu gözlemlenmektedir.

 

İlimiz genelinde paniği gerektirecek hiç bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple vatandaşlarımızdan halkımızı endişelendirecek haberlere ve söylemlere itibar etmemelerini rica ediyoruz.

 

Bununla beraber her ilde olduğu gibi ilimizde de zaman içerisinde bazı vakaların görülmesi muhtemeldir. Bunun için de her türlü tedbir alınmıştır.

 

Bilelim ki hiçbir virüs devletimizin aldığı ve alacağı tedbirlerden daha büyük değildir. Tedbir alalım ancak hiçbir şekilde panik yapmayalım. Devletimize güvenelim, Cumhurbaşkanlığımızın, ilgili Bakanlıklarımızın ve Valiliğimizin aldığı tedbirlere tam olarak uyalım.

 

 

 

Kamuoyumuza saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. Erol Değirmenci

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit