• resmi ilanlar

Başkan Özcan Boluluları uyardı

2020-03-27 11:00:10

“KİMSE RAHATLAMASIN”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamalarda bulunarak korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkanların çevre illere göre Bolu'da daha fazla olduğunu ve kimsenin rahatlamamsı gerektiğini belirtti. 15 gündür kendi anne ve babasını görmediğini belirten Başkan Özcan herkesin bu hassasiyeti anne ve babası için göstermesi gerektiğini belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY- Erol DEĞİRMENCİ

Çevre iller göre Bolu'da daha fazla insanın sokaklarda olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamalarda bulunarak Bolu halkını hassasiyete davet etti. Büyükleri evde tutmanın kolay olmadığını bildiklerini belirten Başkan Özcan açıklamasında; “Çevre illere göre daha fazla insan Bolu'da dışarıda büyük sıkıntı bu. Şu anki durumuz iyi ama bu yarın bu tablo değişmeyecek anlamına gelmiyor. Kurallara uyduğumu taktirde Bolu olarak hafif atlatacağız. Bolu'da şu anda çok ile göre vaka sayısı anlamında sorun gözükmüyor ama yarın bu tablo değişe bilir. Kurallar uymadığımız taktirde. Ben kendimde zaman zaman sokağa çıkıyorum vatandaşları bizzat uyarıyorum. Şimdi yaşlılarımı biz bu hastalığı yayanlar olarak görmüyoruz. Bu hastalıktan korumamız gerekenler olarak görüyoruz. Onlardan mikrop bize bulaşır kaygısı taşımıyoruz. Tam tersi bizlerden onarla bir şey bulaşmasın diye onları evlerine yolluyoruz” dedi.

“ BEN 15 GÜNDÜR ANAMI BABAMI GÖRMÜYORUM”

Yaşlıları hasta kaynağı olarak görmedikleri belirten Özcan açıklamasının devamında, “Geçen Pazar günü orman parkına gittim. Orman parkında büyüklerle konuştum. Sizin dışarıda olmamanız gerekiyor sizin iyiliğiniz için dedim. Zaten belediye önünden kovaladılar buraya geldik diyor. Şimdi onlar açısından zor olduğunu biliyorum. Kahve alışkanlığı olan var 5 vakit camiye gitme alışkanlığı olan var. Kolay değil bu insanları evde tutabilmek. Bazıları yaşlılara sert ve kötü davranıyor bundan dolayı da biz üzüntü duyuyoruz. Ama dediğimiz gibi büyüklerimizi biz hastalığın kaynağı olarak görmüyoruz. Hastalıktan öncelikli olarak korunması gereken insanlar olarak gördüğümüz için bunları söylüyoruz. Pek sonuçta alamıyoruz. Pazartesi hadi Bolu pazarıdır ondan kalabalık Salı günü azaldı umutlandık ama perşembe ve Cuma günü sokaktaki insan sayısı artıyor azalmıyor. Ben 15 gündür anamı babamı görmüyorum. Bu gün gittim evlerin önüne ben aşağıdan onlar balkondan beş dakika sohbet ettik. Ben bu hassasiyeti gösteriyorsam herkesin anası babası var. Herkes anası babası için bu hassasiyeti göstermesi lazım. Bunu da yaparsak ucuz atlatacağız. Biz Bolu olarak bu işin çok başındayız. Birçok şehirden daha iyi durumdayız ama bu hep böyle olacak anlamına gelmiyor kimse rahatlamasın. Rahatlayacağımız zaman sayın valim, ben veya sağlık il müdürümüz gerekli açıklamayı yapar” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit