• resmi ilanlar

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI AKGÜL'DEN 4 NİSAN AÇIKLAMASI

2020-04-04 11:00:03

Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarının kurucusu, Türk'ün son Başbuğu Rahmetli Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarının kurucusu, Rahmetli Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle basın açıklamasında bulundu. Akgül açıklamasında: “Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'i Rahmet-i Rahman'a kavuşmasının 23. sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz. O'nun yüksek seciyesi, eşsiz vakarı, destanlaşan mücadelesi Ülkücü Türk gençliği için en büyük ve anlamlı örnekler bütünüdür. Başbuğ Alparslan Türkeş adı her geçen gün dilden dile, gönülden gönüle yayılmakta; fikirleri ilk günkü tazeliğini korumaya devam etmektedir. Başbuğumuzun açtığı ülkü yolu, yine onun fikirleri doğrultusunda ışımaya ve Türk gençliğinin ufkunu aydınlatmaya devam etmektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş'i belki hiç görmeyen, hiç dinleme imkanı olmayan yüz binlerce genç onun aziz hatırasına çok derin bir sevgi ve muhabbet beslemektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş'in öz evladı olan Ülkücü Gençlik, O'nun işaret ettiği Milliyetçi Türkiye hedefine ve Büyük Turan Ülküsüne büyük bir inanç ve kararlılık halinde yürümeye devam etmektedir.Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş'in bıraktığı en büyük iki emanetten biri olarak; üzerinde taşıdığı sorumluluğu hakkıyla yerine getirerek, Başbuğ'umuzun ruhunu şad etmekten bir an bile vazgeçmeyecektir. Şartlar ne kadar zorlu, ihanet ne kadar aleni, düşman ne kadar kalabalık olursa olsun Başbuğ Türkeş'in öz evlatları sarsılmaz iradeleri ve çelikleşmiş karakterleriyle hepsinin üstesinden geleceklerdir. Kerkük'ten Kırım'a, Bakü'den Taşkent'e, Bosna'dan Kaşgar'a ve bucak bucak bütün Anadolu'ya yayılmış olan Türkeş adı asla unutulmayacak; dost yürekler için muhabbet, bed yüzlüler için korku saçmaya devam edecektir. Bu itibarla Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, ülkü uğrunda can veren aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm dava büyüklerimizi saygı ve özlemle anıyoruz. Yaktıkları ülkü ateşinin kıyamete dek sönmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” açıklamasına yer verdi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Metin Özcan  (05.04.2020 21:18:51)

  Muhterem başbuğun ALPASLAN TÜRKEŞeALLAH RAHMET EYLESIN MEKÂNI CENNET OLSUN,PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU OLSUN,ALLAH IM BÜYÜK MÜKAFAT LAR VER SİN YARABBİM

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit