• resmi ilanlar

Caddeler doldu taştı, mağaza önünde yine kuyruk oluştu

2020-05-15 11:00:16

Bolu'da, kademeli normale dönüş kapsamında 15-20 yaş arasının dışarı çıkmasıyla beraber caddeler ve parklarda yoğunluk oluştu. Bir mağaza önünde uzun kuyruk oluşurken, bir genç ise söylediği şarkılarla insanlara moral vermeye çalıştı.

 

 

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Korona virüs tedbirleri kapsamında 4 Nisan'da sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 15-20 yaş arası gençler, kademeli normale dönüş planı kapsamında bugün dışarı çıktı. Kısıtlamaları 11.00 ile 15.00 saatleri arasında kaldırılan gençler İzzet Baysal Caddesi ve kentin farklı noktalarındaki parklarda arkadaşları ile bir araya gelip güzel havanın tadını çıkardı.

YOĞUNLUK KORKUTTU

Gençlerin de dışarı çıkması ile beraber oluşan yoğunluk ise sosyal mesafe kuralı konusunda sıkıntılara neden oldu. Cadde ve parklarda yoğunluklar yaşanırken, insanların birbirine çok yakın olması vatandaşların gözünü korkuttu. Polis ekipleri cadde, sokak ve parklarda sık sık devriye atarak vatandaşları sosyal mesafe kurallarına ve maske takmaları konusunda uyardı. Öte yandan mağazalarda yaşanan kalabalık da sosyal mesafe kuralının çiğnenmesine neden oldu.

ŞARKILARI İLE MORAL OLDU

Sokağa çıkma kısıtlaması kalkan 19 yaşındaki Sefa Tartıcıoğlu ise şarkıları ile moral oldu. İnsanlara müzikleri ile moral vermek istediğin söyleyen Tartıcıoğlu, “Günler sonra dışarı çıktığımda şarkı söyleme isteğim çok fazlaydı. Caddeye sokağa çıkamıyordum. Şu an böyle içimden bağıra bağıra akşama kadar şarkı söylemek geliyor. Kısıtlamam bitti. Bolu'nun en işlek caddesine çıktım. Uzun süre sonra Bolu'nun en işlek caddesine çıktım. İnsanlara moral vermek için çıktım. Güzel şarkılar söyleyerek insanları umutlandırmak istiyorum. Bu işi yapıyorum. İnsanlardan güzel tepkiler alıyorum. Fazla toplanmalarını da istemiyorum çünkü, sıkıntı olabiliyor” dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit