• resmi ilanlar

Parke taşları yerini ‘sıcak asfalta' bırakıyor

2020-05-21 11:00:05

Bolu Belediyesi mahallelerde yapılaşması bitmiş cadde ve sokaklarda ekonomik ömrünü tamamlamış kilitli parke taşlarını söküp, yerine yollarını sıcak asfaltla yeniliyor. Bu kapsamda daha önce kötü durumda olan Gölyüzü Mahallesi İlhan Sokak'ta başlatılan çalışmalarda artık sona gelindi.

Koronavirüs salgınına rağmen planlı çalışmalarında hız kesmeyen Bolu Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlamış kilitli parke taşları söküp, yolları sıcak asfalt ile yeniliyor. Şehrin tamamında yapılaşması tamamlamış tüm sokak ve caddelerin tek tek elden geçirilecek çalışmanın startı Gölyüzü Mahallesi İlhan Sokak'tan verildi.

 

Kaldırımlar baştan aşağı yenilendi

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kısa süre önce başlatılan çalışmalar kapsamında, sokaktaki deforme kilitli parke taşları söküp, kaldırımları baştan aşağı yeniledi.

 

Asfalt serimi devam ediyor

 

Sokağın yol altyapısındaki eksiklikleri de gideren ekipler bugün asfalt çalışmasına başladı. Asfalt ekipleri, trafiğe kapattıkları sokakta sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyor.

 

Çalışmalar en geç Perşembe gününe kadar tamamlanarak, İlhan Sokak yenilenmiş haliyle yeniden trafiğe açılacak.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Sarıı  (22.05.2020 16:51:31)

  Bence asfalt olması daha iyi ve güzel,taş zamanla yerinden oynuyor,ayrıca araç için uygun olmuyor.taş ve asfalt fiyatlarını bilmiyorum,ekiplere kolay gelsin.bolumuz için yapılan herşey güzel olsun...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit