• resmi ilanlar

BOLU ESNAFININ YÜZÜ GÜLDÜ

2020-06-01 11:00:09

Bolu'da korona virüs önlemleri kapsamında kapatılan ve yaklaşık 80 gündür kapalı olan cafe ve restoranlar temizlik ve dezenfekte çalışmalarının ardından bugün açıldı.

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine 'korona virüs tedbirleri' konulu ek bir genelge göndermesinin ardından sinema, kafeterya, kahvehane gibi alanlar korona virüs önlemleri kapsamında kapatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından 16 Mart tarihinden bu güne kapalı olan cafe ve restoranların 1 Haziran tarihinden itibaren açılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından cafe ve restoran işletmecileri cafelerde ve restoranlarda dezenfekte çalışmalarına başladı.

ÖNLEMLER KAPSAMINDA MÜŞTERİLERİNE KAPILARINI AÇTILAR

Dükkânlardaki masa sayısını azaltan işletmeler masaların arasında da 1 buçuk metre ara bıraktılar. Maske ve eldiven kullanımına dikkat edilecek cafe ve restoranlarda aynı zamanda girişte ateş ölçümü yapıldı. Tek kullanımlık menüler kullanılan cafelerde, müşteriler hesaplarını masalarda ödeyecek ve cafe ve restoranlarda sosyal mesafeye uyulayacak. Gerekli önlemlerin alınmasının ardından kapılarını müşterilerine açan cafelerde insanların yoğunluğu dikkat çekti. Yaklaşık 80 gün sonra kapılarını müşterilerine açan Bolu esnafının yüzü güldü. Cafe ve restoranlardaki yoğunluk ise gözlerden kaçmadı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit