• resmi ilanlar

Bolu Valisi Ümit Açıkladı

2020-06-01 11:00:20

Bolu Valisi Ahmet Ümit, korona virüs ile mücadele kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kentte son 3 günde 17 vaka tespit edildiğini söyledi.

Haber; Sefa GÜNAY- Erol DEĞİRMENCİ

 

 

Korona virüs ile mücadele kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit, İzzet Baysal Caddesi üzerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Kentteki, son durum hakkında açıklamalarda bulunan Ümit, son 3 günde tespit edilen vaka sayısını açıkladı. Bugün 2, geçtiğimiz gün 7, ondan önceki gün ise 8 vaka tespit ettiklerini duyuran Vali Ümit, 3 günde toplam 17 vaka bulunduğunu açıkladı. Ümit'in açıklamaları şu şekilde: “Kovit 19 normalleşme takvimi çerçevesinde 1 Hazirandan itibaren genel olarak ülkemizin her tarafında çok sektör normalleşmeye doğru başladı. Bu çerçevede ilimizde de lokantalar ,restoranlar, kaferler ve kaplıcalar belli şartlar altında yeniden normal hayata başladılar. Bunların bazılarında saatler var. Hizmeti kendi verenlerde saat sınırlaması yok ama. Netice itibariyle 1 hazirandan itibaren bütün ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de normalleşemeye doğru atılan adımlar var. Öncelikle bu başlangıcın geriye dönüş başlangıcının olmamasını ilimize insanlarıma hayırlı olmasını diliyorum”

 

 

“ZAMAN ZAMAN POZİTİF VAKA TESPİTLERİ OLUYOR”

 

“Bilindiği gibi bu süreç başladı ama korona virüs salgını bitmiş değil. Salgın devam ediyor. Örneğin bugün 2 tane pozitif vaka tespit edildi. Dün 7 tane tespit edildi. Önceki gün 8 tane tespit edildi. Zaman zaman pozitif vaka tespitleri oluyor. Kısacası, korona virüs salgını bitmiş değil. Temelde 3 önemli unsura dikkat etmek zorundayız. Yani lokantalar, restoranlar, kafe ve benzeri yerlerde kesinlikle sosyal mesafe bir buçuk metre içinde olmamız gerekiyor. Yine mutlaka maske takmamız gerekiyor. Hijyen şartlarına çok iyi uymamız gerekiyor. En önemlisi bunu toplumumuzun her kademesinde yapmamız gerekiyor. Belli kesimin yapması, belli kesimin yapmaması doğru değil. Tedbirlere uyarsak, yerine getirirsek biz pandemi ile mücadele noktasında geriye dönmek zorunda kalmayız”

 

 

“ŞU ANDA HAYATİ TEHLİKESİ OLAN HASTAMIZ YOK”

 

“Hala bu hastalıktan dolayı hastanelerimizde yatan hastalarımız var. Toplamda iyiyiz ama özelde detayda bizim de sorunlarımız var bu sorunların azalması için hep birlikte tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor. Resmi kurumların dışında sayın bakanımızın yada bakanlarımızın yada Cumhurbaşkanımızın veya bizim dışımızda yapılan hiçbir açıklamaya riayet edilmemesini söylüyorum. Bugüne kadar korsan bilgiler verildi. Basında yanıltılıyor bizler de yanıltılıyoruz. Daha doğrusu vatandaşta yanıltılıyor. O bilgilerin hiçbir tanesi doğru değil. Doğru bililer bizde. Hastanelerimiz ilgili servislerimiz bu konu için hazır ve buralarda yatan hastalarımız var. Ama kontrolümüz altında şu anda hayati tehlikesi olan hastamız yok. Ama yeni pozitif tespitlerimiz var”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit