• resmi ilanlar

Vali Ümit'ten korsan bilgi uyarısı

2020-06-02 11:00:08

“VATANDAŞ YANILTILIYOR”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, gazetecilere yaptığı açıklamada vatandaşları resmi kaynaklar dışında gelen bilgilere inanmamasını söyledi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, korona virüs pandemisinde kentin son durumunu açıklamak üzere basın mensupları ile İzzet Baysal Caddesi üzerinde bir araya geldi. Kentin son durumu hakkında açıklamalarda bulunan Vali Ümit, gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları da cevaplandırdı.

“BUGÜN KADAR KORSAN BİLGİLER VERİLDİ”

Gazetecilere korona virüs hakkında açıklama yapılan ve yayılan korsan bilgiler hakkında konuşan Vali Ümit, “Resmi kurumların dışında, bakanlarımızın yada Cumhurbaşkanımızın bizim dışımızda yapılan hiçbir açıklamaya riayet edilmemesini, itibar edilmemesini özellikle istirham ediyorum. Çünkü, bugüne kadar korsan bilgiler verildi. Sizler de, bizler de yanıltılıyoruz. Daha doğrusu vatandaş yanıltılıyor. Bu bilgilerin hiç biri doğru değil. Buradan devletimizin genel amacı şu, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bu olay ne kimseyi paniğe soksun, ne de kimseyi rehavete soksun. Hem rehavetten hem de panikten kaçınılması gerekiyor. Onun için eğer kişilere bırakırsak açıklamalara bırakırsak, değişik şekillerde istismarlar yapılacak. Sağlık bakanlığımız tarafından resmi net rakamlar veriliyor” ifadelerini kullandı.

“HEPSİNİN SOSYAL MESAFE VE MASKE KURALINA UYMADIĞINI TESPİT EDİYORUZ”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, şu an hastanelerde yatan hastaların da sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıklarını tespit ettiklerini belirterek, “Şu anda hastanelerimizde ilgili servislerimiz bu konu için hazır. Yatan hastalarımız var ama hayati tehlikesi olan yok. Tespitlerimiz ve korona vakası tespitlerimiz var. Bu vakaları incelediğimiz de hepsinin sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığını tespit ediyoruz. Bu çok önemli maske, sosyal mesafe ve hijyen” şeklinde konuştu. Erol Değirmenci

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit