• resmi ilanlar

AK Parti'den Lokanta ve Pastacılara maske desteği

2020-06-02 11:00:07

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer Bolu Lokantacılar, Aşçılar ve Pastacılar Esnaf Odasını ziyaret ederek 3 bin adet maske dağıttı.

 

Bolu'da, korona virüs ile mücadele kapsamında 16 Mart tarihinden bu yana Lokanta ve Pastaneler kapatıldı. Kapatılan lokanta ve pastanelerin bir kısmı paket servise devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran tarihi itibariyle hijyen kurallarına uyarak yeniden müşterilerine kapılarını açan lokanta ve pastanelere ziyarette bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, esnaf odasına 3 bin adet maske dağıttı.

 

“ZORLU SÜRECİ HEP BİRLİKTE GERİDE BIRAKIYORUZ”

Uzun bir aradan sonra işlerinin başına dönecek olan esnaf ve çalışanlara destek sunmak istediklerini ifade eden Başkan Doğanay; “Milletvekillerimiz Sayın Fehmi küpçü ve Sayın Arzu Aydın'la birlikte yapmayı planladığımız bu ziyareti, Meclisin açılması sebebiyle onlarsız gerçekleştirdiğimizi ve Onların da sizlere selamlarını ileterek sözlerime başlamak isterim. Odanıza mensup Lokanta ve Pastacılarımızın bir kısmı 16 Marttan bu yana işyerlerini kapatırken bir kısmı da paket servis olarak hizmet vermeye devam ettiler. Zorlu bir süreci hep birlikte inşallah geride bırakıyoruz. Sizlerin de bildiği üzere Pandemi süresince Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Hükümetimiz esnafımıza Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında ciddi desteklerde bulundu. Dünyada süper güç olarak nitelendirilen birçok ülke bu süreçte gerek sağlık hizmeti gerekse de ekonomik anlamda insanına destek olamazken, hamdolsun Türkiye olarak Hükümetimiz hem sağlık hizmeti hem de Halkımıza sağlanan ekonomik desteklerle büyük bir sınavı başarıyla atlatmıştır. İnşallah bundan sonra da daha da güzel günler, her açıdan ülkemizin olacaktır.

“ESNAFIMIZA BOL KAZANÇLAR DİLİYORUZ”

Nurettin Doğanay, “Böylesi zorlu bir sürecin ardından dün Kamu Bankalarımızın açıkladığı ve Cumhuriyet tarihinde görülmemiş oranlardaki destek kredileri de hem Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu hem de Ülke idaresinde işinin uzmanı kişilerin olduğunu göstermiştir. Geçtiğimiz hafta da Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığımız video konferans görüşmesinde bizlerden Bolu esnafımıza ve Halkımıza selamlarını iletmemizi istemişti. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamlarını da iletmek isterim. Bu yeni sürecin Esnafımıza hayırlı olsun temennisi için yaptığımız bu ziyarete gelirken, çam sakızı çoban armağanı elimiz de boş gelmek istemedik. Esnafımıza ve çalışanlarına dağıtılmak üzere küçük bir destek amaçlı 3 bin adet cerrahi maskeyi de sizlere takdim etmek istiyoruz. Bizler AK Parti Ailesi olarak; esnafımıza sağlıklı, hayırlı işler ve bol kazançlar diliyoruz” dedi.

“HÜKÜMETİN DESTEĞİ ESNAFA GÜÇ VERDİ”

Pandemi sürecinde 82 gün işyerleri kapalı kalan ya da iş kaybı yaşayan esnafın ciddi bir sınav verdiğini söyleyen Bolu Lokantacılar, Aşçılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Murat Abak ise Hükümetin verdiği desteklerin esnafa güç verdiğini ifade etti.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit