• resmi ilanlar

“BUNLARIN DERDİ HER ŞEYE KARŞIT OLMAK”

2020-06-03 11:00:11

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, belediye ekipleri tarafından kesilen ıhlamur ağacının Gezi olayları hatırlatması yaparak tepki gösterdi.

Bolu Belediye ekipleri tarafından Borazanlar Mahallesi üzerinde bulunan yaklaşık yarım asırlık ıhlamur ağacı kesildi. Vatandaşlar mahallelerinde bulunan 50 yılık ağaçların kesilmesi nedeniyle belediyeye tepki gösterdiler.

 

AK Partili Nurettin Doğanay, Gezi olaylarının yıldönümü üzerinden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki göstererek, “Herhalde Gezi'nin yıldönümünü kutlamak istediler. Çünkü Gezi'nin yıldönümünde böyle bir olay yaptılar. Hatta burada 3-5 ağaç için kıyameti koparanlar Gölcük'te hiçbir ağaç kesilmemesine rağmen Bolu'da merkezde yürüyüş yapanların fotoğrafı sizde var, kimlerin olduğu da var. En önde kimlerin yürüdüğü de var. Hatta o gün ben bir şey söylemiştim, ‘Gezi zekâlılar' demiştim. Çünkü orada hiçbir ağaç katliamı yoktu” diye konuştu.

“GÖLCÜK'TE Kİ AĞAÇ BU AĞAÇ DEĞİL Mİ?”

Bolu'nun eski Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz tarafından Gölcük Tabiat Parkı'nda orman içerisindeki Bungalov Evleri'nin yapımı sırasında hiçbir ağacın kesilmemesine rağmen tepkilerin yükseldiğinin altını çizen Doğanay, “Alaaddin Yılmaz döneminde kesilen bir tane ağaç yoktu orada. Ağaç boşluklarına yapılan evlerdi bunlar. O gün kıyameti koparanlar bugün neredeler? Kesilen ağaç asırlık bir ağaç olduğu söyleniyor. Ben yaşını bilmiyorum. Nerede o gün ağaç severler? Nerede o gün hayvan severler? Neticede o ağaçların üzerinde hayvanlar da yaşıyor. Demek ki bunların derdi ağaç değil, bunların dertleri hayvanseverlik değil. Bunların dertleri her şeyin karşısında durmak. Dolayısıyla bu yapılanı da kamuoyuna bırakmak lazım. Ama merkezde böyle bir şey yapılmasını da ben milletin takdirine bırakıyorum. Gölcük yürüyüş fotoğrafını bir tarafa koyun. Bir de bunu koyun. O ne? Bu ne? Gölcük'te ki ağaçta bu şehir merkezindeki ağaç değil mi diye sormak lazım.”

"KARAR VERİCİ HAKEM MİLLETTİR”

Tanju Özcan'ın seçildiği günden bu yana yaptığı çalışmaları kamuoyunun takdirine bıraktığını kaydeden Doğanay, “Bugün itibariyle AK Parti İl Başkanı sıfatıyla şuydu buydu, şu yapıldı bu yapıldı demek yerine öncelikle seçen kim? Millet. Bolu halkının almış olduğu karar başım üstüne. Bugün de takdiri kamuoyuna bırakmak lazım. Bir buçuk yıllık süreçte neler olduğunu, neler yapıldığını, hangi işlerin olduğunu yine bunu da milletin takdirine bırakmak lazım. Çünkü günü geldiğinde bu kararı verecek olan yine millet. En iyi karar verici hakem millettir.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ayhan  (03.06.2020 14:09:44)

  Peki sizin döneminizde süt birliğinin bahçesinde ve orman parkının içindeki yüzlerce ağacı kesen kimdi ayrıca çayır çayır Bolu ormanlarında ağaç kesimi devam ediyor bunların sorumluları kim?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit