• resmi ilanlar

“AĞAÇTA HASTALIK VARMIŞ”

2020-06-03 11:00:20

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Borazanlar Mahallesi'nde belediye ekipleri tarafından kesilen ve çoğu kesi tarafından tepki alan ıhlamur ağacı ile ilgili açıklama yaptı.

Borazanlar Mahallesi'nde belediye ekipleri tarafından yol yapım çalışmaları sırasında kesilen ıhlamur ağacı vatandaşlar tarafından tepki çekti. Bolu Belediyesi ekipleri tarafından kesilen ve tepki çeken ıhlamur ağacı ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir açıklama yaptı. Olayı duyduğunda araştırdığını ve neden kestikleri ile ilgili bilgi aldığını söyleyen Özcan, “Öncelikle şunu söyleyeyim. Böyle bir olay bir daha yaşanmayacak. Biliyorsunuz biz bir çalışma yaparken ağacı kesmek yerine makinamızla söküp başka bir yere dikiyoruz. Bugüne kadar bu yolla yaptığımız taşıma işlemlerinde ağaçların hepsi tuttular.

 

“AĞAÇTA BİR HASTALIK VARMIŞ”

Neden ağacı taşımak yerine kestiklerini sorduğunu dile getiren Özcan, “Neden yine böyle bir çalışma yapmadıklarını sordum. Ağacın dere içerisinde olmasından dolayı ve ağaçta bulunan bir hastalıktan dolayı böyle bir tasarrufta bulunduklarını söylediler. Rapora göre ağaçta bir hastalık varmış ve başka yere nakledilir ise ağacın kuruyacağı bilirkişi raporuyla sunulmuş. Ama böyle bir şey yaşanmasından çok büyük üzüntü duydum" dedi. Başkan Özcan ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini, sadece bu yıl içinde 5 bin ağaç diktiklerini, hedeflerinin ise 20 bin ağaç dikmek olduğunu söyledi.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Bolu lu  (05.06.2020 23:38:32)

  Gargara yapmak serbes Taşınıp ta kurusaydı hasta ağacı kurulacağı belli olan ağacı neden masraf edip taşıdınız diyeceklerinden eminim maksat siyaset adına boş eleştıri

 • Bende yedim  (04.06.2020 03:18:17)

  Komik sen taşı gittiği yerde ölsün kimmiş bu bilirkişi

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit