• resmi ilanlar

Siyasiler Kahvecileri Öksüz Bıraktı

2020-06-03 11:00:22

KALAYCI, “BİR MASKE BİLE REVA GÖRMEDİLER”

Bolu Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Mustafa Kalaycı normalleşme süreci ile birlikte tekrardan açılan Kahvehaneler ile ilgili açıklamada bulundu. En mağdur esnafın kahvehaneciler olduğunu belirten Kalaycı, En mağdur esnaf bizdik ama bize bir maske bile reva görmediler. Belediyeden bir başkan yardımcımızdan rica ettik 300 tane maske verdi hiç kimseye vermedik. Benim 600 tane üyem var 300 maskeyi kime dağıtacağım” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY/ Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Mustafa Kalaycı  1 Hazirandan itibaren normalleşme süreci ile birlikte tekrardan açılan Kahvehaneler ile ilgili açıklamada bulundu. Yaşana süreçte kahvehanecilerin en mağdur esnaf olduğunu belirten Başkan Kalaycı açıklamasında, “Bizler yaklaşık 2 buçuk 3 aydır kapalıyız. Ve bu süreçte bizi arayan soran olmadı. Ne belediyeden ne oradan ne buradan bizim üyelerimizi arayan soran olamadı. Bizde kapalı olduğumuz için herhangi bir yerden bir şey talep etmedik. Burada aslında en mağdur olan biziz, Niye şimdi diğer esnafları küçümsemek açsında söylemiyorum. Mesela manav çalıştı, Ayakkabıcı çalıştı, terzi çalıştı iyi veya kötü, Ama bir kapandı bizim dükkanlarımız tamamen durdu. Belediyeden bir şey istedik olmadı. Bu bağlamda açıldık. Üyelerimize yardımız dokunsun dedik. Oda olarak biz başvuran üyelerimize devletin verdiği 25 Bin TL imkanından olabildiğince yararlandırmaya çalıştık. Hiçbir üyemizi mağdur etmemeye çalıştık” dedi.

 

“BİR MASKE BİLE REVA GÖRMEDİLER”

En mağdur esnaf olduklarını belirten Kalaycı, “En mağdur esnaf bizdik ama bize bir maske bile reva görmediler. Belediyeden bir başkan yardımcımızdan rica ettik 300 tane maske verdi hiç kimseye vermedik. Benim 600 tane üyem var 300 maskeyi kime dağıtacağım. Üyelerimiz yerlerini açıyor ben desem ki oda olarak biz size maske vereceğiz 500 kişi gelse buraya 300 maske var. Maske yok maske de bulamıyoruz. Biz kendimize bulamıyoruz. Durum böyle. Siyasetçiler her zaman söylüyor. Siyasetin temelleri kahvehanelerde atıldı. Atıldı ama maalesef bizi küçük esnaf olarak görmüyorlar” ifadelerini kullandı.

 

“HÜKÜMETİN ALDIĞI KARARLARIN ARKASINDAYIZ”

Hükümetin aldığı kararların arkasında olduklarını söyleyen Kalaycı,“Sağlık yönünden biz hükümetimizin aldığı bütün kararları destekliyoruz. O ayrı bir konu biz kahvehaneciler olarak biz hayrı deyip itiraz etmedik. Biz kapamayız açmayız demedik. Hükümetin aldığı kararların arkasındayız. Önce sağlık. Para bir şekilde kazanılır dedik. Bu şekilde devam ettik. Ama şu anda gerçekten mağdur olan üyelerimiz var”dedi.

 

“HERKES KARTON BARDAĞINI ALSIN”

Son Olarak Karton mu Cam bardak mı konusu hakkında konuşan Kalaycı, “Cam bardak karton bardak olayına gelince. Sayın valimize Pazartesi gününe randevu aldık. Biz daha önceden bilim kurulunun attıklarına riayet ederek üyelerimize dedik ki herkes karton bardağını alsın hazırlığını bu şekilde yapsın. Dezenfektesini yapsın mesafe aralığın uysun dedik. Maskesiz kimseyi almayın dedik. Pazartesi akşam 5 gibi valimizle görüştük. Sayın valimiz baktı ve dedi ki kesinlikle karton bardaklarla devam edeceğiz dedi. Bana da sayın başkanım üyelerinize iletin bilgilendirin 3,5 gün idare edelim. En son bu gün yine valimizle konuştuk yine aynısını dedi. Ben serbestsiniz diyemem dedi. Daha bilim kurulu oluşmadı dedi. Sen yine uyar cam bardakla kimse vermesin dedi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Remzi Saraç  (07.06.2020 11:51:44)

  Bizi seçim zamanı hatirlarlar kahvecileri 2ci sınıf vatandaş görürler hiç kimse haliniz ne diye soran olmadı buna siyasiler ve oda da dahil bizler bir maskeye kalmadık

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit