• resmi ilanlar

Fatih Metin, Gölköy için kolları sıvadı

2020-06-05 11:00:10

ÇALIŞMALAR HAZİRAN AYINDA BAŞLIYOR

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in geçtiğimiz yıl açıkladığı Gölköy projesi bu ay içinde yapılmaya başlıyor.

Bolulu vatandaşların yakın olması sebebiyle piknik için ilk tercihlerinden biri olan Gölköy çok yakında yeni görünümüne kavuşacak. Gölköy'de çalışmalar DSİ tarafından yapılacak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in yaptığı çalışmalar neticesinde geçen yıl Gölköy'de yapılacak çalışmalarla ilgili bir plan hazırlanmıştı.

BELLİ BİR SAATTEN SONRA GİRİŞ YASAKLANACAK

Bakan Yardımcısı Metin çalışmalara bu ay içinde başlayacaklarını müjdeleyerek, "Buradaki güvenliğin sağlanması için, çöp konusu için güvenlik görevlisi alacağız. Bir kere burası aile ortamı olacak. Küçük bir Gölcük olacak. Kullanım olarak değil de görüntü olarak değişiklik yapacağız.  Akşam belli saatten sonra girişini yasaklayacağız" dedi.

İÇME SUYU HAVZASI KORUNACAK

Gölköy alanını koruyacaklarının altını çizen Fatih Metin, "AK Parti olarak Bolumuza hizmetler vermeye devam edeceğiz. Gölköy bir içme suyu havzası. Bolu'nun çeşmelerinden akan içme suyu bu sudan sağlanıyor. Bu nedenle burasının özellikle korunması gerekiyor. Çevre kirliliğine müsaade etmememiz gerekir. O yüzden Gölköy'ün etrafını koruyucu bir işlem yapacağız. O koruma mesafesini sağladıktan sonra, o koruma alanı dışında da güzel bir peyzajla burada vatandaşımızın istedikleri zaman gelip ailesiyle yararlanacağı, etkinlik yapacağı, dinleneceği bir mekân haline getireceğiz. Dolayısıyla Devlet Su işleri (DSİ) olarak bu mekânı imar edeceğiz. İmardan kastım bir yapılaşma değil, güzelleştirme " dedi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Durmuş ali  (05.06.2020 21:16:46)

  İnşallah kısa sürede yapılır hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz istifade eder

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit