• resmi ilanlar

Tüm Türkiye bu olayı konuşuyordu

2020-06-05 11:00:08

30 KİŞİNİN TEST SONUÇLARI BELLİ OLDU

İstanbul'dan Diyarbakır'a giderken 2 gün önce yaptırdığı korona virüs testi pozitif çıkan kadının Bolu'da, otobüsü durdurularak tedavi altına alındı. Yolcu otobüsünde bulunan 30 kişi de korona testine girdi.

 

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da yaşayan S.Ç. isimli yaşlı kadının 2 gün önce yaptırdığı korona virüs testleri pozitif çıktı. Test sonuçlarını beklemeyen kadın, memleketi Diyarbakır'a gitmek üzere bir otobüs firmasından bilet alarak yola çıktı. Yoldayken, doktorunun kendisini durumdan haberdar etmesi üzerine yaşlı kadın, olayı otobüs muavinine anlattı. Diyarbakır'a giden otobüs Sakarya'da durduruldu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen kadın burada karantina altına alınırken, yolcu otobüsü tekrar yola çıktı. Hastane yetkililerin ulaşmasının şoföre ulaşmasının ardından 22 yetişkin, 5 çocuk ve 3 personelin bulunduğu araç korona virüs testi için Bolu'ya geldi.

POLİS EKİPLERİ KARŞILADI

Toplam 30 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü Batı Gişeler'de uygulama yapan polis ekiplerince durdurularak eskort eşliğinde hastaneye götürüldü. Otobüsten tek tek indirilen vatandaşlar korona virüs testleri yapıldıktan sonra iletişim ve ikametgah adresleri alınarak memleketlerine gönderilmek üzere otobüse bindirildi. Yolcuların test sonuçlarının yaşadıkları illerdeki Sağlık Müdürlükleri aracılığıyla kendilerine iletileceği öğrenildi.

“İLGİDEN DOLAYI OĞLU GİBİ GÖRDܔ

Korona virüs testi pozitif çıkan kadınla ilgilenen otobüs muavini Zafer Demir, “Çantasını alırken, hürmet gösterirken beni sevdi herhalde. 50 lira harçlık verdi. Telefonuyla görüşme yaptım. 2 çocuğum var, onlar adına korkuyorum. Ona gösterdiğim ilgiden dolayı oğlu gibi gördü. Şimdiye kadar kimse bana bu kadar ilgi göstermedi dedi. Alnımdan da öptü. Allah yardımcısı olsun” dedi.

Otobüs şoförü Şafi Güzel ise, “İstanbul'dan bindi. Sapanca gişelerinde doktor telefon açtı. “Sizin yolcunun testi pozitif çıkmış. En yakın hastaneye gitmeniz lazım” dedi. Biz de Sakarya Eğitim Araştırma'ya gittik. Kadını indirdiler. ‘Siz gidin en yakın yerde test olmanız lazım' dediler. Sonra telefon açtılar ve ‘Bolu'ya girin orada testlerini alacaklar' dediler” şeklinde konuştu.

TEST SONUÇLARI ÇIKTI

Test sonuçları için Bolu'da örnek veren 30 kişinin sonuçları çıktı. Edinilen bilgiye göre, muavin dahil olmak üzere tüm yolcu ve otobüs çalışanlarının sonuçları negatif çıktı. Vatandaşların sonuçları, yaşadıkları illerdeki sağlık müdürlüklerine gönderildi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Turkan  (09.06.2020 19:22:20)

  Gecmis olsun.Salgin Surecinde Zaten Temel Kurallar belli onlara dikkat etmek Vatandaslik gorevimiz.Hep birlikte uyarak asalim insallah.

 • Burhan c. Onan  (06.06.2020 18:27:22)

  Fedakar sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır.hepsinden Allah razı olsun.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit