• resmi ilanlar

BOLUSPOR'DA AYRILIK

2020-06-25 10:00:05

Boluspor teknik direktörü Fırat Gül, haftalık düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Genç teknik adam, ekibinde yer alan ve maç sonu röportajlarına katılan teknik sorumlu Tamer Avcı ile yolların ayrıldığını söyledi.

TFF 1. Lig'in 29'uncu haftasında kendi sahasında oynadığı Altınordu maçının ardından hafta sonu deplasmanda oynayacağı Ekol Göz Menemenspor maçının hazırlıklarını sürdüren Boluspor'da teknik direktör Fırat Gül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Gül, “Tamer Hoca ayrıldı, artık bizimle beraber olmayacak. Dodo zaten verdiğimiz aradan önce ayrılmıştı. Kubilay'ın belinde bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması için ülkesine gönderdik. Orada ameliyatını oldu. Rehabilitasyon ve fizik tedavi çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza dahil olacak” dedi.

“SONUÇ ALAMADIĞINIZ SÜRECE BUNLARI KONUŞUYORUZ”

Maçın ikinci yarısında oyuna giren oyuncuların takıma katkı sağladığının altınız çizen Fırat Gül, “Oyuncu değişikliklerimiz mevcut şartlarda yapabileceğimiz maksimum verimdeydi diye düşünüyorum. Çünkü oyuna sonradan giren oyuncularımız katkı sağladı. Hem Bilal olsun hem de Rok olsun oyunun ofansif tarafında. Çünkü zaten bir yerden sonra oyunun metrajı kısaldı. Rakip artık bizim oynadığımız oyunu kabul edip, sadece oyunun savunma tarafına ağırlık verdi. Kendi yarı alanlarında oyunu çok kabul ettiler. Bizimde orada artık Bilal gibi kreatif, kilit pas atabilecek bizi skora taşıyabilecek duran top kullanabilen bir oyuncuyla değişikliğimizi yaptık. Rok'un biraz hâkimiyetinden faydalanmaya çalıştık. Sonuç olarak futbolda bazen ne kadar da doğruları yapsanız da sonuç alamadığınız sürece bunları konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“ENSAR DIŞINDA ALTYAPIDAN 4 OYUNCUMUZ DAHA VAR”

Kaptan Bilal Kısa'nın oyuna sonradan dahil olması üzerine Boluspor teknik direktörü Fırat Gül şu cevabı verdi:

“Bizim direk belli bir on birimizi yok. Bütün oyuncularımızı kullanıyoruz. Bütün oyuncularımız bizim için oynayabilecek seviyede. O yüzden böyle bir şey yok. Bir maç oynayan oyuncu diğer maç oynamayabilir. Çünkü rakip değişiyor, şartlar değişiyor.” Altınordu maçının 18 kişilik kadrosunda bulunan Ensar Eyüp Bayır hakkında sorulan soruya da cevap veren Gül; “Ensar'ı alttan aldık. Genç bir arkadaş, inşallah ilerleyen dönemde potansiyelini açığa çıkarıp, A takım futbolcusu yapacağız. Sadece Ensar değil, onun gibi alttan aldığımız 4 tane daha oyuncumuz var. Onlardan da faydalanmaya çalışıyoruz” dedi.

FIRAT HOCA MENEMENSPOR MAÇINDAN UMUTLU

Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Altınordu maçının Boluspor açısından önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, “Altınordu maçı bizim için önem derecesi yüksek bir maçtı. Altınordu ligin en genç ve en dinamik takımı. 1 puan için geldiklerinin farkındaydık, maç öncesinde önde olan baskılarımız çok fazlaydı. Oyunu rakibe kabul ettirmek, topa sahip olma, rakibi ezberin dışına itmek istedik. Santrafor oyuncularımız sakattı, o yüzden kenar oyuncularımızı santrafor olarak kullandık. Bundan sonraki maçlarda bir şekilde skora yansıtıp sonuç almaya çalışacağız. Ceza sahasına girmek için zorlandık. Bunun sebebi Altınordu'nun 5-4-1 şeklinde dizilmesi. Sonuç itibariyle maç 0-0 bitti” diye konuştu.

Menemenspor maçında puan almak istediklerini ifade eden Gül, “Menemenspor şu an az da olsa Play-Off oynamak isteyen bir takım, ligden kopmuş değiller. Dinamik oyuncuları ve alttan gelen oyuncuları var. İlk defa bu ligde oynayan oyuncuları var. Hedefi olan oyuncuları var. En büyük artıları bu diye düşünüyorum. Ciddi birtakım savunmaları var. Oyunun hücum tarafında etkili oyuncuları var. 38 puan almış bir takım bir şeyleri doğru yapıyordur. Biz de elimizden geldiğince doğru oyuncularla sahaya çıkıp, Menemen maçında skor almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit