• resmi ilanlar

“DERT AT İSE BEN BELEDİYE'YE BİR TANE AT GETİREBİLİRİM”

2020-06-30 11:00:18

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay düzenlediği basın toplantısıyla, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından Köroğlu Park ve Köroğlu heykeli hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Herkesin asli görevini yapması gerektiğini ve Köroğlu Parkı'nı Tanju Özcan tarafından ağlama duvarına döndürüldüğünü belirten Doğanay, “Dert at ise illa bir at lazımsa şunu da samimiyetle söyleyeyim ben belediye bir tana at getirebilirim. Belediyenin işlerinde de kullanabilirler” ifadelerini kullandı.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Köroğlu Park ve Köroğlu heykeli hakkında ‘burası çürüyecek bari At'ı bize verin' şeklindeki açıklamalarına cevap verdi. Belediye Başkanı Tanju Özcan'a seslenerek ‘At'ınızı veremiyoruz' diyen Başkan Doğanay, “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'ın Millet Bahçesi yapılacağı alandan heykel ile alakalı yapmış olduğu basın açıklaması üzerine burada basın açıklaması yapma gereği duyduk. Bolu'da ne zaman kendileri açısından bir sıkıntı olsa hemen böyle Köroğlu heykelinin olduğu yere, Millet Bahçesinin olduğu yeri ağlama duvarına çeviriyor. En sonda dün sayın belediye başkanının söylemiş olduğu ‘verin At'ımı' şeklinde açıklamalarda bulundu. Ben buradan kendisine at'ını veremiyoruz diyorum. İşin tabi bu latifesi ama orada yapılan bir yatırım var. O yatırımın sonucunda da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bakanı aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızla da Millet Bahçesinin 81 ile yapılacağının sözünü verdi. Sonrasın da şehircilik bakanlığından buraya gelerek burada çalışmalar yapıldı. Bura ile ilgili proje hazırlandı, proje hazırlandıktan sonra gerek milletvekillerimiz gerekse bizlerde arkadaşlarımızla birlikte değerlendirme yaptıktan sonra projede eksikler gördüğümüz için yapılan projede bir revizyona gittik. Revizyona gidildiği için bir gecikme söz konusu mudur? Evet söz konusudur. Ama sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki; Millet Bahçesi yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sözü veren Ak Parti'nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz Türkiye'de ilkleri başaran bir partiyiz. Verdiğimiz sözlerin taahhütlerin her şekilde arkasında duran bir partiyiz. Ama bir taraftan da Millet Bahçesinin yapılması noktasında Belediye Başkanımızın takip etmesini de tabi ki ben bir Bolulu olarak Bolu'da yaşayan olarak doğru da bulabilirim. Ama şunu söylemem lazım bu kadar hassasiyet taşıyor ise öncelikle belediyenin asli görevleri var. O asli görevleri yerine getirmek lazım. O asli görevleri yerine getirdikten sonra da Bolu'yu vizyona taşıyacak, geleceğe taşıyacak projeler üzerinde de siyaset yapan herkes kafa yorabiliriz. Tabi ki bunlardan bir tanesi de Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan'dır. Buraya diyeceğim hiçbir şey yok”

 

“İLK ÖNCE KALDIRIMLARA BAKARLAR”

Doğanay, “Ben şunu diyorum. Yarın Boluspor'un bir maçı var. Ve bu maç burada oynanacak. Bu maç burada oynanırken dışardan Bolu'yu bilen ya da bilmeyen insanlar gelecek. Stadyumun etrafında kaldırımda dikenden geçecek yer yok. Şehirlerin ve belediyelerin en önemli unsularındandır ki gittiğiniz şehir de belediyecilik doğru şekilde yapılıyorsa ilk önce kaldırımlara bakarsınız. Kaldırımların üzerini ot bağlamış. Sanayi Kavşağının olduğu yere bir bakın. Oradaki kaldırımların ne halde olduğuna bakın. İnsanlar artık geçemiyor. Bu noktadayız, bunu görmek lazım. Yoksa her sıkıştığında git heykelin orada açıklama yap sıkıntı yok. Tamam yapabilirsin ama ben isterdim ki dün hayvan barınağında, hayvanlar telef olurken çöp arabasına atıldığı zamanda gönlüm isterdi ki o açıklamayı Bolu Belediyesinden yapmak yerine oraya gidip orada o hayvanların olduğu yerde yapmak önemli olan. Şu değil ‘efendim özür diliyorum' özür makamında değilsiniz sayın belediye başkanı. Gereğini yapmak durumundasınız. Ama orada sadece bir görevliyi görevden almakla, yetkileri kısıtlamakla bu iş olmuyor. Nasıl ki heykelin oraya gittiysen o hayvan barınağının da olduğu yere gidip orada o hayvanlar niçin öldü, onun açıklamasını da orada yapmalıydın” ifadelerini kullandı.

 

“MUHALEFETTE DEĞİLLER”

Doğanay, “Seçimler bitti. Seçimlerim üzerinden 1,5 yıl gibi bir süre geçti. Takriben iki seneye yaklaşık süreye doğru geliyoruz. Bence o zaman git Karadere'nin orada açıklama yap. O su şu ana kadar niçin akmadı? O'nun için açıklama yap. Belediyenin önüne Demokrasi meydanının olduğu yere, aslında belediye başkanımızın seçim öncesinde yapmış olduğu görsellerde de katlı otoparkın olduğu bir park alanından bahsediliyordu. Ama şu an oraya bir şey yapılıyor. Yukardan bakıldığında bir artı şeklinde ortada bir şey var. Ne olduğu belli değil. Park mı? Bahçe mi? Parksa nasıl park, bahçe ise nasıl bahçe onu da bilmiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekilli dönemi de bitti” dedi.

 

“O AT'I VERECEK KİŞİ BAKANLIKTIR”

Doğanay, “Doğru eleştiri yapmak lazım verin At'ımı. O At'ı verecek kişi bakanlıktır. Vermeyecek olanda bakanlıktır. Çıkıp sıkıştığında Köroğlu heykelinin oraya Selamünaleyküm diyerek gidiyor; Efendim burası ne olacak? Efendim Bolu'nun hali ne olacak? Bolu'nun her tarafını ot sarmış, buralar ne olacak? Stadyum nerede? Anlatıyordun ya stadyum yapılacak diye. Bunların hiçbiri yok. Herkes kendi işini yapsın. Ak Parti milletine verdiği sözleri yerine getirme noktasında hiçbir sıkıntı çekmez. O sözü veren genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bolu'ya da Millet Bahçesi yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“BEN BELEDİYE BİR TANA AT GETİREBİLİRİM”

Son olarak Doğanay, “Ama dert at ise illa bir at lazımsa şunu da samimiyetle söyleyeyim; ben belediye bir tane at getirebilirim. Belediyenin işlerinde de kullanabilirler. İsterlerse bunu da buradan söylemiş olayım. Ama gereksiz işlerle, olmayacak işlerle uğraşmanın mantığı yok. Herkes asli görevini yapsın. Önümüzdeki süreçte tekrar oraya gidebilir. Bolu Belediyesinin ağlama duvarı oldu Köroğlu heykelinin olduğu yer. Önce asli görevler yapılsın” şeklinde konuştu.

Doğanay'ın açıklamalarından sonra Ak Parti Gençlik Kolları Üyeleri aldıkları oraklarla kaldırımda biten diken ve otları biçtiler.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit