• resmi ilanlar

Tescilli bina yıkıldı; Şimdi ne olacak?

2020-07-10 17:32:58

Semrekant Mahallesi'nde güvenlik açısından tehlike oluşturan, madde bağımlılarının ve zaman zaman definecilerin de hışmına uğrayan 2 katlı tescilli bina, alınan izin sonrası Bolu Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Bir iş adamının ismi öğrenilemeyen bir vakfa verdiği arsa da kreş yapılacağı iddia ediliyor. Yapılacak kreşin tescilli bina şeklinde yoksa başka bir projeyle mi hayata geçirileceği kamuoyu ile henüz paylaşılmadı!

Haber; Sefa GÜNAY/ Adnan Karabulut

Bolu Belediyesi, Belediye sınırları içersin de bulunan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımlarına devam ediyor.

Bolu Belediyesi, halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi, madde bağımlılarının ve zaman zaman definecilerin saldırısına uğradığı için yoğun şikayetlere konu olan Semrekant Mahallesi Şehit Muhtar Caddesi'nde yer alan 2 katlı tescilli bir binanın yıkımını gerçekleştirdi.

13 SENEDİR KORUMA ALTINDAYDI

Ankara Kültür Varlıkların Korunma Kurulunun 22.06.2007 tarihinde 590 sayılı karar ile tescillenen 2 katlı tarihi bina mal sahibi tarafından Bolu Belediyesi'ne yıkım isteği müracaatı yapıldı. Talep üzerine, Ankara Kültür Varlıkların Korunma Kurulunun incelemeleri sonucunda düzenlenen rapor ile tescilli bina yıkılarak can ve mal güvenliği riski ortadan kaldırıldı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Sessiz sedasız gerçekleştirilen yıkım işlemi sonrası ise Bolu kamuoyunun gözü kulağı bölgeye çevrildi. Bir işadamına ait olduğu bilinen ancak ismi öğrenilemeyen bir vakfa devredildiği iddia edilen arsa üzerine kreş yapılacağı dedikodusu gündeme bomba etkisiyle düştü. Yapılmak istenen kreş binasının ise yıkılan binanın tescil edildiği şekliyle mi yoksa başka bir projeyle hayata geçeceği ise merak konusu?

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit