• resmi ilanlar

Çin'den Dörtdivan'a yatırım

2020-07-12 11:00:08

Çin Halk Cumhuriyetinden RISTAR Şirketler Grubu Led aydınlatma üretim tesisi için Dörtdivan'dan arsa satın aldı. Konu ile ilgili paylaşımda bulunana Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Şirket bu yıl inşaata başlayıp, 2021 yılında Dörtdivan da istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklarını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Çin Halk Cumhuriyeti'nde Led aydınlatma üretim sektöründe önemli şirketlerden bir tanesi olan RISTAR Şirketler Grubu Led aydınlatma üretim tesisi için Dörtdivan'dan arsa satın aldı. Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Şirket bu yıl inşaata başlayıp, 2021 yılında Dörtdivan da istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklarını belirtti.

 

 

 

Konu İle ilgili sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, paylaşım da, Belediye Başkanlığı emanetini aldığımızın ikinci haftası tohumlarını attığımız Çin Halk Cumhuriyetinden RISTAR şirketler grubu ile bugün önemli bir kilometre taşını geride bıraktık. Grubun Türkiye yönetimi ilçemizde kuracakları üretim tesisi için uzun zamandır müzakerelerini sürdürdüğümüz araziyi bugün satın aldılar. Led aydınlatma üretim tesisinin inşaatına bu sene başlayıp 2021 yılında ilçemizden istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklardır. İlçemize hayırlı olsun. Arsasını bu yatırım için değerlendiren Yaşar Görgülü ve ailesine memleketimiz için yaptıkları bu fedakarlıktan dolayı şükranlarımı sunarım. Memleket için yapılacak her fedakarlığın bir Sadaka-i cariye olacağını, amel defterimize hayırların işlemeye devam edeceğini unutmayalım.

 

 

 

“BAŞKA BİR ÇİNLİ YATIRIMCI İÇİN YER ARAYIŞI DEVAM EDİYOR”

 

“Bir başka Çinli yatırımcı grubu için ilçemizde yer arayışlarımız devam etmektedir. İstihdamını artıran, üreten ve büyüyen bir Dörtdivan için yatırımcılarımıza en güzel şekilde ev sahipliği yaparak bütün imkanları seferber edeceğiz. Bu vesile ile ilçemizi tercih ettikleri için Grup yöneticileri, Ruby Yang'a, John Xun'a sürecin iş takibini ve tercümanlığını yapan değerli kardeşim Dr. Fahri Eyeci'ye ve Ristar Grubu Türkiye koordinatörü Mustafa Yılmaz'a şahsım ve memleketim adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ali  (13.07.2020 22:37:08)

  Aferin size Dörtdivan bu yakışır led gibi parlarsınız Çin kompile gelsin Dörtdivan kalkınsın Doğu Türkistan da kan ağlıyor kimin umrunda

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit