• resmi ilanlar

BOLU VE DÜZCELİ FASON İMALATÇILAR S.O.S VERİYOR…

2020-07-25 11:00:05

Bolu ve Düzce'de üretim yapan fason gipür brode imalatçıları daralan sektörlerinin akıbetini konuşmak, artan maliyet ve ham madde sonucu neredeyse maliyetine yaptıkları üretim cenderesinden çıkabilmek, pandemi dolayısı ile ağırlığı ihraç olan imalat pazarını geliştirebilmek için toplantılar yapıyor.

Haber: Elif Erdoğan

En son Bolu engelsiz çay bahçesinde yapılan ve yaklaşık 50 Bolu ve Düzceli gipür brode imalatçısının katıldığı toplantıda fikirler üretmeye çalışan tekstilciler dernekleşerek güçlenme seçeneği üzerinde duruyor. 24 saat 3 vardiye üzerinden çalışarak yaptıkları üretimin arık personel giderini zor karşıladığını, iş yerlerini kapatma noktasına geldiklerini belirten imalatçılar, personel çıkartarak işsizler ordusuna mecburen katkı sağladıkları için üzüntü içindeler. Bolu İzzet baysal sanayisinde 30 gipür borde imalatçısından olan Selim Kaba, zamanında personellerini 3 ayrı servisin taşıdığını, şimdi ise bir servisin yarı dolulukla geldiğini söyleyerek işlerinin zamanla sürdürülebilirlikten çıkmaya başladığını, buna ancak ortak bir çözüm bulabileceklerini, dernekleşip, ham maddeyi toplu uygun fiyata alarak aşabileceklerini söyledi.

Ağırlığı İstanbul ve bursa da bulunan işverenlere fason üretim yapan tekstilciler pazarın daralması ile işverenlerin kendilerini ucuza çalıştırdıklarından dertli. Kendi ürünlerini pazarlama, İstanbul'da ofis açmak da dahil her türlü seçeneği masaya yatıran Bolu ve Düzceli Gipür brode üreticileri ilerleyen günlerde toplantılarına Sakarya'yı dahil edip belirleyecekleri temsilciler ile resmi kurumlardan destek ve tavsiye almayı planlıyor. Şehir ekonomilerine katkı sağlayacak ve eski istihdam günlerine dönebilmek için istişarelerde bulunan tekstilciler bir sonraki toplantısını Hendek de yapmaya karar verdiler.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit