• resmi ilanlar

İŞTE BOLU'DA KORONADAN BUGÜNE KADAR ÖLENLERİN SAYISI

2020-07-28 11:00:18

Bolu Valisi Ahmet Ümit yapmış olduğu basın toplantısında kontrollü sosyal hayatın devam ettiğini belirterek genç yaşlı herkesin kurallara uymaya gayret göstermelerini istedi. Korona virüs hakkında Bolu'daki bu güne kadar yaşanan ölüm rakamını paylaşan Vali Ümit, “Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. İki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit düzenlediği basın toplantısında korona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlığı evde tutmamız gerektiğini belirten Vali Ümit açıklamasında Bolu'da bu güne kadar korna virüsten hayatına kaybedenlerin toplam sayısını da açıkladı. Vali Ümit'in açıklamaları şu şekilde; “Vakalar var ama hepsi kontrol altında bakanlığımızda bunları günlük olarak açıklamaya devam ediyor. Bize düşen bu virüse karşı kendimizi korumak ve başkalarında korunmasına yardımcı olmak. Yani kurallara uyaraktan hem kendimizi korumuş olacağız. Hem de başkalarında korunmasına katkı sağlamış olacağız. Türkiye genelinde alınan kurallar neticesinde hareket etmek durumundayız. O zamanlar iller arasında akışkanlık yoktu. Yani insanlar il sınırlarını terk edemiyordu. Şimdi 1 Haziran'dan itibaren başlayan normalleşme süreci var. %99 her şey normale döndü ama bunun özeti kontrollü sosyal hayat. Kontrollü sosyal hayat devam ediyor. Kısacası hayatımızı kontrol altında tutmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede maske, mesafe ve hijyen kurallarımdandın bahsediyoruz. Mümkün olduğunca kalabalıklardan uzak durmamız gerekiyor. Yine mümkün olduğunca vatandaşlarımız zor durumda kalmadıkça mecbur olmadıkça evlerinden çıkmasından. Sağlığı evde tutmamız gerekiyor. Benim vatandaşlarımızdan isteğim bu güne kadar yaptıklarımızı sürdürelim devam ettirelim. Ne zamana kadar bu problemi başımızdan atıncaya kadar sürdürelim. Bakınız okullarımız boş kaldı, camilerimiz bir süre boş kaldı sokaklarımız boş kaldı. Bunu hiçbir insan istemiyor. Sebep ne sağlık, sağlık olmazsa olmaz şartımız. Sağlıklı olabilmemiz için hayatımız kontrol altında tutmaya devam edelim. Ama korkacak bir durum yok. Panik yok. Fakat rehavete de girmeye hakkımız yok. Rehavetten uzak tedbirlerle devam”

“BİZDE DE ELBETTE Kİ KAYBETTİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZ VAR”

“Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Buradan hepsine rahmet diliyorum. Sayısal olarak 8'i buldu maalesef. Gerçi bunların iki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var. Zaten büyük çabamızda mümkün olduğunca bu vefatların önüne geçmek. Genç olsun çocuk olsun yaşlı olsun kurallara uymaya gayret edelim.”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit