• resmi ilanlar

SOPALARLA KURBAN PAZARLIĞI

2020-07-28 11:00:14

Bolu'da hayvan pazarı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilen hayvan pazarında, pazarlıklar sopalarla yapıldı.

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu'da hayvan pazarında yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hareketlendi. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarda, çadırdaki kurbanlıkların satışı gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilen hayvan pazarında, pazarlıklarda sopalar kullanıldı. Büyükbaş ve küçükbaş üreticileri, Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Bolu'ya gelerek, kendilerine ayrılan yerlerde müşterileri bekledi. Hayvanlar, hastalıklara karşı pazardaki personel tarafından ilaçlanırken, veterinerlerin kontrolünde satılıyor.

“HALKIMIZIN ÖNLEMLERE UYDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Pazar esnafı Kemal Çamaşırcı (41) "Pazara maskeyle geliyoruz. Mesafeyi koruyoruz. Pazarda temas olan her yeri dezenfekte ediyoruz. Hayvanımızı satmaya çalışıyoruz. Fiyatlar uygun. Her bütçeye göre hayvan var. Şu ana kadar 4 tane hayvan sattık" dedi.

Pazara kurbanlık almak için gelen Ümit Yıldız (30) ise "Hayvan pazarına geldik. Kurbanlık alma niyetimiz vardı. Alınan önlemler gayet güzel. Sosyal mesafeye herkes uymaya çalışmış. Esnaflar, hayvancılık yapanlar en azından tokalaşmamaya kendilerini adapte etmişler. Az önce de bir hayvanın pazarlığını yaptık, anlaştık. Fiyatlar güzel. Ama gönül ister ki daha çok fiyatlar artışta olsun. Hayvancılık yapanlar bu işten paralarını kazanabilsinler ama şu anda bakıldığı zaman pazar yeri boş oluyor. İnsanların kaygıları da var hayvanlarını satamama korkusu var. Önlemler konusunda her yerde dezenfektan görebiliyoruz. Ben de gördüğüm kadarıyla halkımızın bu önlemlere uyduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit