• resmi ilanlar

2020 YILI 3. DÖNEM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2020-07-29 11:00:07

Pandemi nedeniyle 2'ncisi ertelenen, yatırım ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu'nun 2020 yılı 3'ncü dönem toplantısı, Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında yapıldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu'nun 2020 yılı 3'ncü dönem toplantısı gerçekleşti. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

 

“BÜTÜN ÇALIŞMALARIMIZI KORONAVİRÜSLE MÜCADELE KURALLARI DAHİLİNDE YAPMALIYIZ”

Koronavirüs münasebetiyle 2'nci koordinasyon toplantısının yapılamadığını belirten Vali Ümit, “Uzun bir sürenin ardından ilk defa bir araya geliyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bütün çalışmalarımızı koronavirüsle mücadele kuralları dahilinde yapmak durumundayız. Bu çerçevede, burada da maske ve mesafe kurallarına uymak suretiyle toplantımızı yapıyoruz” dedi.

 

“TOPLANTININ AMACI KOORDİNASYONUN SAĞLANMASIDIR”

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Toplantımızın amacı 2020 yılı yatırımlarının 3'ncü döneminin değerlendirilmesinin yapılması, gelinen son durum hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve koordinasyonun sağlanmasıdır. İl Koordinasyon Kurulu'nun 2020 yılı 3'ncü dönem toplantısına hoş geldiniz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

“230 PROJE YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

1 Ocak – 30 Haziran 2020 döneminde ilimiz genelindeki projeler hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Vali Ümit, “İl genelinde; 63'ü Merkez, 28'i Gerede, 15'i Mengen, 17'si Mudurnu, 20'si Göynük, 13'ü Kıbrıscık, 10'u Yeniçağa, 6'sı Seben, 7'si Dörtdivan ve 51'i muhtelif, yani birden fazla ilçemize ait olmak üzere toplam 230 proje olduğu görülmektedir.

 

“PROJELERİN BEDELLERİ TOPLAMI 3 MİLYAR 600 MİLYON TL'DİR”

Proje bedelleri toplamı; 3 Milyar 600 milyon TL'dir. 2020 yılı ödenekleri 366 milyon TL'dir. Yıl ödeneklerinin harcaması 105 Milyon 596 Bin TL olup, nakdi gerçekleşme oranı %30'lardadır. Buna göre projelerin fiziki gerçekleşme oranı ise % 30 durumundadır.

 

Ödeneklerin; 67 Milyon TL'si Eğitim, 103 Milyon TL'si Ulaştırma-Haberleşme, 14 Milyon TL'si Tarım, 55 Milyon TL'si İmalat, 5 Milyon TL'si Turizm, 2 Milyon TL'si Sağlık, 4 Milyon TL'si Enerji ve 110 Milyon TL'si Muhtelif Kamu Hizmetleri sektörüne ait bulunmaktadır.

 

Değerli katılımcılar; yatırım tekliflerini değerlendirdiğimizde 2021 yılı yatırım teklifleri belli olan 6 kamu kuruluşuna ait toplam 63 proje olduğunu görüyoruz. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının projeleri teklifleri belli olduğunda proje sayısının artmasını bekliyoruz” dedi.

 

“BÜTÜN KURUMLARIMIZ BİRBİRLERİYLE KOORDİNELİ ÇALIŞMALIDIR”

Vali Ümit ayrıca bütün kurumlarımızın birbirleriyle koordineli çalışma hususuna riayet etmelerini, sorunların ve darboğazların ilgili makamlara vakit geçirmeden bildirip çalışmalarda zaman kaybına sebebiyet vermemelerini, yatırımların takipçisi olmalarını ve çalışmalarda daha büyük bir özveri göstermelerini rica etti.

 

SUNUMLAR YAPILDI SORULAR CEVAPLANDIRILDI

Vali Ümit'in konuşmasının ardından toplantıda Bölge Müdürleri ve İl Müdürleri kendi kurumları ile ilgili Bolu'da tamamlanan, yapımı devam eden ve planlanan yatırım ve projeler hakkında sunumlar yaptılar ve kurumları ile ilgili koordinasyon kurulu üyelerinin sorularını cevaplandırdılar.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit