• resmi ilanlar

İŞTE BOLU'DA VİRÜSE KARŞI BAĞIŞIKLIK KAZANANLARIN SAYISI

2020-07-29 11:00:16

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Korona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplum Tarama Çalışması” kapsamında Bolu'da 1608 haneye yapılan antikor testlerinin sonuçlarını da paylaşan Vali Ümit “Maalesef çok olumlu söyleyemeyeceğim” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit valilik makamında düzenlediği basın toplantısında ilimizdeki korona virüs ile ilgili bilgiler paylaştı. Vali Ümit açıklamasında, “ İlimiz itibariyle önceki günlerdeki o yükselen trendini biraz duraksamaya hatta birazda düşüşe geçtiğini söyleyebiliriz. Ama bu alınan tedbirlerle doğru orantıda gidiyor. Tedbirleri biraz arttırdığımızda bir hafta sonra bunun etkisini görüyoruz. Düşmeler başlıyor. Ama tedbirleri biraz ihmal etmeye başladığımızda 4 gün 5 gün sonra bunun etkisini hemen göremeye başlıyoruz. Bu defada artışa geçiyor. İlimiz bizim ülkemizin stantlarının biraz altında seyrediyor şu anda. Ama biz bütün imkanlarımızı sanki ağır bir hadise varmış gibi hareket ediyoruz. Sağlık ekiplerimiz tamamen teyakkuz durumda. Aynı şekilde devam ediyor. Hastanelerde yatak sayılarımız falan aynı şekilde devam ediyor. Kontrol altında her şey ama virüste pozitif vakalar çıkmaya devam ediyor” dedi.

 

“MAALESEF ÇOK OLUMLU SÖYLEYEMEYECEĞİM”

Toplum Tarama Çalışması” kapsamında Bolu'da 1608 haneye yapılan antikor testlerinin sonuçlarını da paylaşan Vali Ümit, “Maalesef çok olumlu söyleyemeyeceğim. Bana verilen bilgiler göre; sadece 2 tane bağışıklık kazanmış kişiyle karşılaşıldı. Onun dışında yok. 1608 kişide sadece 2 tane bağışıklık kazanılmıştı ama bundan sonra bu bağışıklığın daha da artacağını düşünüyorum. Çünkü geçtiğimiz günlerde yükselen rakamlar, aynı zamanda bağışıklığın arttığının da ifadesi olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“KENDİSİNDE HER HANGİ BİR RAHATSIZLIK HİSSEDEN KİŞİLER GİDİP TEST YAPTIRABİLİR”

Test yaptırma konusu hakkında da bilgi veren Vali Ümit, “Vatandaşlar kendilerini rahatsız hissederlerse test yaptırabilirler. Ama herkese test yapma metottu uygulanmıyor. Bakanlığın tespit ve tedavi prensipleri içeresinde olay şöyle gelişiyor. Kendisinde her hangi bir rahatsızlık hisseden kişiler gidip test yaptırabilir bunların temasları varsa onarla test yapılması gerekiyor. Pozitif vaka tespit edersek eğer onları ya izole ediyoruz ya da durumun ağırlığına göre hastaneye alıyoruz. Yani rahatsızlık boyutu ilerlemişe hastanede tedavi ediliyor. Aksi takdirde ilaçlar yazılıyor. Evinde izole ediliyor. Yani isteyen herkes değil kendini rahatsız hisseden herkes test yaptırabilir. Testler konusunda da biraz azalmıştı testlerimiz. Şimdi tekrar temin ettik” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit