• resmi ilanlar

VALİ ÜMİT, KURBAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİNİ DENETLEDİ

02/08/2020 11:00

Kurban Bayramı tatilinde sürücülerin yoğun olarak kullandığı şehirlerarası ve şehir içi yollarda denetim yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, vatandaşlara çikolata ikram ederek, trafik ve pandemi konularında uyarılarda bulundu.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınan tedbirler kapsamında otoyol ve Devlet karayollarında oluşturulan kontrol noktaları ile Karayolları Boludağı Tüneli İşletme Şefliğin'de denetlemelerde bulundu.

 

Kurban Bayramı'nın ilk gününde Vali Ahmet Ümit'in Bölge Trafik Şube Müdürlüğünce oluşturulan Anadolu Otoyolu Bolu-Abant Kavşağı ile D-100 karayolunda ve İl Jandarma Komutanlığı'nca Karacasu-Bolu yolunda oluşturulan trafik noktalarına gerçekleştirdiği denetlemelerde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever ile İl Emniyet Müdür Vekili Uğur Aykut hazır bulundu.

VALİ ÜMİT SÜRÜCÜLERE HATIRLATMALARDA BULUNDU

Trafik noktalarında durdurulan araçlardaki sürücülere trafik kuralları ve pandemi tedbirleri hakkında hatırlatmalarda bulunan Vali Ümit, “Bu bayramda kendinizi iki canavardan koruyunuz. Bunlardan birisi trafik canavarı diğeri ise koronavirüs canavarıdır. Trafik canavarıyla mücadele etmek için emniyet kemerlerimizi takalım, hız limitlerine uyalım, araç kullanırken cep telefonlarımızı kullanmayalım, yorgun ve uykusuz bir şekilde yola çıkmayalım. Koronavirüs canavarına karşı ise maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, hijyene önem verelim, bayramlaşmalarda tokalaşmayalım ve sarılmayalım, çevremizdeki kronik rahatsızlığı olan veya 65 yaş üzerindeki kişileri telefonla arayarak mümkün olduğunca uzaktan bayramlaşalım” ifadelerine yer verdi.

Trafik ve pandemi konusunda tüm tedbirlerin alındığını belirten Vali Ümit, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ilgili bakanlıklarımız ülke genelinde gerekli tedbirleri aldılar. Bizler de Valilik olarak güvenlik güçlerimiz ve sağlık personelimizle birlikte bu tedbirlerin yerelde uygulanması hususunda gerekli çalışmaları sürdürüyoruz” dedi.

Vatandaşların bayramlarını kutlayarak çikolata ikram eden Vali Ahmet Ümit, yolculuk eden çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

GÖREVLİ PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

Trafik denetlemelerinde görev alan Emniyet ve Jandarma ekipleriyle de sohbet eden Vali Ümit, “Bayramlarda herkesten çok güvenlik güçlerimize ihtiyaç var. Yüce milletimizin bu bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri sizlerin elinde. Güvenlik teşkilatı olarak bugüne kadar en önemli görevleri başarıyla yürüttünüz. Birlik ve beraberlik içerisinde aynı ruhla çalışmaya devam edelim. Seyahat eden vatandaşlarımıza hoşgörüyle yaklaşarak trafik ve pandemi konusunda gerekli hatırlatmaları yapalım. İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde Bolu sınırlarında aldığımız Kurban Bayramı Trafik Tedbirlerinin titiz bir şekilde uygulanmasında görev alan her kademedeki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, Kurban Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

BOLU DAĞI TÜNELİNDEKİ TRAFİK YOĞUNLUĞU HAKKINDA BİLGİLER ALINDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Karayolları Boludağı Tüneli İşletme Şefliğine de giderek, iki metropol kenti birbirine bağlayan, günlük yaklaşık 100 bin aracın geçtiği Anadolu Otoyolu Boludağı tünelindeki bayram tatili yoğunluğu hakkında bilgiler aldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Dağı Tüneli'nde görevli personelin bayramını kutlayarak çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi. A. Haktan Yamantürk

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit