• resmi ilanlar

GÖLCÜK'TE TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

2020-08-06 11:00:08

Türkiye'nin ve Bolu'nun gözde turizm merkezlerinden biri olan Gölcük Tabiat Parkı'nda temizlik çalışmaları başlatıldı. 8 gün sürecek çalışmanın ardından gölün temiz görüntüsüne kavuşması bekleniyor.

Türkiye'nin ve Bolu'nun gözde turizm merkezlerinden biri olan Gölcük Tabiat Parkı'nda Gölün içindeki otların temizlenmesi için çalışma başladı. Bolu Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak Temmuz-Ağustos aylarında yapılan temizlik 8 gün sürecek.

 

Ekosistemin bir parçası olarak görülen ve 2019 yılında yapılan mekanik temizleme çalışması sonucu alandan uzaklaştırılamayan civanperçemi isimli istilacı bitki türünün istilasını önlemek amacıyla yapılan rehabilite çalışması, Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Tekirdağ'dan getirilen profesyonel bir ekip tarafından bugün itibariyle yapılmaya başlandı. Yetkililer temizliğin 8 gün boyunca devam edeceğini belirtirken, çalışmanın profesyonel bir ekip tarafından yapıldığının ve gölde bulunan diğer bitki türlerinin, canlıların herhangi bir zarar görmeyeceklerinin altını çizdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit