• resmi ilanlar

En kapsamlı denetim yapıldı

2020-08-07 11:00:08

DENETİMLER DEVAM EDECEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ‘sağlık için hepimiz İçin' sloganı ile başlattığı Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Bolu'da da geniş çaplı denetimler başladı. Denetimler kapsamında ekipler şehir dışından kente girenleri tek tek durdurularak uyarıldı. Ayrıca sağılık ekipleri, kent merkezindeki 30 evde ise karantinada kalanları kontrol etti.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ‘sağlık için hepimiz İçin' sloganı ile 81 il'de başlatılan Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Bolu'da da geniş çaplı denetimler başladı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ve asayiş ekipleri, kente gelen vatandaşları Bolu Batı Gişeleri'nde durdurarak virüse karşı maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı. Ayrıca, durdurulan araçlardaki vatandaşlara ekipler tarafından dezenfektan sıkıldı. Kent merkezinde önemli noktalarda da gerçekleştirilen denetimlerde farklı birimlerden 160 personel görev aldı.

 

Denetimler kapsamında Bolu'da Berberler, Kuaförler, Pazar yerleri, Marketler, Lokantalar, Kafeteryalar, Kahvehaneler, Toplu taşıma araçları, Taksiler, Alışveriş merkezleri ve Kamuya açık tüm alanlar denetlendi. Yapılan denetimlerin ise devam edeceği bildirildi.

 

POZİTİF VAKALARI EVLERİNDE DENETLEDİLER

Bolu'da, koronavirüs testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinada tutulan vatandaşlar da polis ekipleri tarafından kontrol edildi. Kent merkezinde, koronavirüs testi pozitif çıkan kişilerin yaşadıkları 30 evi tek tek kontrol eden ekipler, karantinada kalanları hem bilgilendirdi hem de uyarılarda bulundu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit