• resmi ilanlar

Mehmet Şef duygularına engel olamadı

2020-08-07 11:00:07

“FATİH METİN'E VE MUHAMMED HOCAYA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yakın bir zaman önce babası vefat eden şef Mehmet Yalçınkaya, MasterChef Türkiye'nin dün yayınlanan bölümünde duygusal anlar yaşadı. Yalçınkaya, babasının rahatsızlığı döneminde kendisine destek olan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol'a da teşekkür etti. Yalçınkaya, gözyaşlarını tutamazken konuşmakta güçlük çekti.

MasterChef'in jüri üyesi olan ünlü şef Mehmet Yalçınkaya'nın babası Seyfettin Yalçınkaya, tedavi gördüğü Bolu'daki hastanede hayatını kaybetmişti. 23 Temmuz'da hayata gözlerini yuman Seyfettin Yalçınkaya için Mehmet şefe son bölümdeki final turu öncesinde yarışmacılar başsağlığı dilediler. Bolu'daki köyünde babasını son yolculuğuna uğurlayan Mehmet Yalçınkaya, dün akşam yayınlanan programda zor anlar yaşadı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Yarışmacılar, MasterChef'in son bölümdeki final turu öncesinde Mehmet Şef, başsağlığı diledi. Kısa bir konuşma yaparak yarışmacılara ve acı günlerinde yanında olanlara teşekkür eden ünlü şef duygusal anlar yaşadı. Şef Yalçınkaya, “Gerçekten çok zor. İnsanın annesi babası başka oluyor. Sizlerin de başına gelenler vardır. Somer Şef ve Danilo Şef de geldiler. TV8 yönetimi herkes oradaydı ve acımı paylaştılar. Zor bir süreçti ama bir şekilde hayat devam ediyor. Bir şeyler yapmak zorundayız. Bu tedavi sürecince bize destek olan Dr. Sevgi Tuğba hocamıza, başhekim Muhammed hocamıza, İzzet Baysal hastanesi ve bir de Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'e çok teşekkür ediyorum. Hastanesi. Atlatacağız bu süreci. Çok teşekkür ederim" dedi. Konuşma sırasında kelimeler boğazına düğümlenen ve gözleri dolan Yalçınkaya'yı gören yarışmacıların bazıları gözyaşlarına hâkim olamadı.

"HERKES İŞİNİ GÜCÜNÜ BIRAKIP CENAZEYE GELDİ"

Şef Somer Sivrioğlu da "İnsan bu kadar acı günlerde bir taraftan da ne kadar sevildiğini hatırlıyor. Bir etkinlikte bile göremeyeceğimiz kadar çok şefi o gün Mehmet Şef'in yanında gördük. Herkes işini gücünü bırakıp Mehmet Şef'in yanına geldi. Bu da bizi çok duygusallaştırdı" ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit