• resmi ilanlar

Ver plakamı, al plakanı…

2020-08-10 11:00:20

‘PLAKAMIZI VERİN' POLEMİĞİ ÇIKAR MI?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kullandığı aracın plakasının ‘BV' olmasından dolayı, il dışına yaptığı ziyaret sırasında Bolu Valisi ile karıştırıldığını söyledi. Özcan, Bolu Valisi Ahmet Ümit'e plakaları takas etme talebinde bulundu.

Haber: Adnan KARABULUT

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kullandığı aracın plakasının Bolu Valisi ile karıştırıldığını söyledi. Başkan Özcan'ın kullandığı aracın plakasının ‘BV' olduğunu ve Vali Ümit'in aracı ile karıştırıldığını söyleyerek, “Ankara'da bir polis durdurdu bizi. Bana ‘Sayın Valim kırmızı plaka kullanmanız gerekiyor. Bu plaka Belediye Başkanlarına tahsis edildi' dedi. Ben de Belediye Başkanı olduğumu söyledim” dedi. Özcan, Bolu Valisi Ahmet Ümit'e plakaları takas etme teklifinde bulunarak, “Benim aracımın plakası Bolu Valisi ile karıştırılıyor. BB plakalı araç Bolu Valisi Sayın Ahmet Ümit'te olduğu için bize de BV plakası kaldı. Sayın Ahmet Ümit bize BB plakasını verirse biz de kendisine memnuniyetle BV plakasını veririz. Bu inatlaşmadan kaynaklanmış sanırım” ifadelerini kullandı.

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit 14 BB 001 plakayı makam aracında kullanırken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın makam aracının plakası ise 14 BV 001.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit