• resmi ilanlar

Bittiğinde Bolu'da emsali olmayacak

2020-08-14 11:00:16

ÖZCAN; “MAYIS AYINDA BİTMİŞ OLACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Demokrasi Meydanı projesi kapsamında Bolu Belediyesi binasının yanına yapılacak olan İş Merkezi hakkında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamalarda bulundu. Bolu Bel A.Ş. tarafından ihalesi alınan İş Merkezi hakkında konuşan Başkan Özcan, “Bolu'da AVM dışında emsali olmayan bir yapı olacak.Öyle bir yapı Bolu Merkezde şuanda yok. İddialı bir yapı olacak” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Demokrasi Meydanı projesi kapsamında Bolu Belediyesi binasının yanına yapılacak olan İş Merkezi hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılacak iş merkezinin inşasının bitmesi ile Bolu'da AVM dışında emsali olmayacağını belirten Başkan Özcan, “İş merkezinin ihalesi gerçekleştirildi. İş merkezinin ihalesini kat karşılığı Bolu Belediyesinin şirketi aldı. Kabaca yüzde ellisi belediyenin olacak yüzde ellisi de belediye şirketinin olacak. Belediye şirketi kamu mevzuatına tabii olduğu için burayı iki ihaleyle gerçekleştirmeyi planlıyormuş. Bir tanesi demir ihalesi sonra da kaba inşaat ihalesi. Bana verdikleri sözleşmeye göre buranın bitimi 500 gün galiba ama onlar 200 günde bitireceklerini taahhüt ediyorlar. Önümüzdeki günlerde burada çalışma başlayacak. Demir ihalesinin sonuçlanmasını bekliyorlar. Burayı da 200 gün olarak hesaplarsak zannediyorum Mayıs ayında bitmiş olacak gibi görünüyor” dedi.

 

“İKİ AY SONRA ORAYA BAKTIĞINIZDA TEMEL ATILMIŞ VE İKİ KATTA YÜKSELMİŞ OLACAK”

İş merkezinin yapılacağı yerdeki temelin İl Kültür Müdürlüğü binasındaki çatlakların sebebi olduğu yönündeki bilgiler hakkında da açıklamalarda bulunan Özcan, “Şuana kadar İl Kültür Müdürlüğü binadaki çatlakların buradaki temelden kaynaklanabileceğine dair kuşkular vardı. Ama öğrenebildiğime göre burayla ilgili bir sıkıntı olduğuna dair net somut bir bulgu yok. iki ay sonra oraya baktığınızda temel atılmış ve iki katta yükselmiş olacak. Varsa öyle bir riskte tamamen ortadan kalmış olacak. O bina tamamlandığın da kültür müdürlüğünün çatı seviyesinde olacak” ifadelerini kullandı.

 

“ÖYLE BİR YAPI BOLU MERKEZDE ŞUANDA YOK”

Son olarak yapılacak iş merkezinin Bolu'da AVM dışında emsali olmadığını belirten Başkan Özcan, “Bolu'da AVM dışında emsali olmayan bir yapı olacak. Özellikle alt katlardaki tavan yüksekliği 4 metre 20 santim. Oradaki asma kat bile 3 metre 60 santim. Öyle bir yapı Bolu Merkezde şuanda yok. İddialı bir yapı olacak”

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit