• resmi ilanlar

Tanju Özcan'ın iddiaları için ne dediler?

2020-09-23 11:00:20

AYDIN, “ BU SÖYLEMİ REDDEDİYORUM” KÜPÇÜ, “AK PARTİNİN ÜRETTİĞİ HİZMETLERİN MAKYAJINI YAPSIN VALLA KAFİ”

 

Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Hisar Tepesi Projesi'nin Ak Parti Bolu Milletvekilleri tarafından engellendiği yönündeki söylemi ile ilgili açıklamalarda bulundular. Bu güne kadar Tanju Özcan'ın kendilerine ulaşarak bir talep iletmediğini belirten Küpçü, “Bu güne kadar Ak Partinin 15 yıl boyunca ürettiği hizmetlerin sadece Tanju bey makyajını yapsın valla kafi. Oturduğu belediye sarayından, Karaçayırdaki kamp eğitim merkezine kadar. Çok ekstrada bir şey beklemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Bolu Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği sohbet toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, düzenlenen sohbette Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Hisar Tepesi Projesini AK Parti Bolu Milletvekilleri tarafından engellendiği yönündeki açıklamalarına cevap verdi. Başkan Özcan'ın söylemlerini reddeden Ak Parti Bolu Milletvekilli Arzu Aydın, “Belediye Başkanımız hafızam beni yanıltmıyorsa, milletvekilliği döneminde de avukatlık mesleğini icra etmiş bir insan. Dolayısıyla yalnızca belediye başkanlığı döneminde bir yıldır avukatlık yapmıyor. Dolaysıyla avukatlık mesleğinin getirdiği bir şey var. Biz belgeyle bir done ile çalışırız ve böyle konuşuruz. Bu söylemi hangi bilgiye, belgeye dayandırıyor bunu anlamama imkan yok. Kaldı ki bu projenin ötesinde hayvan hastanesi ile ilgili bakanlıklarda olan projelerde kendisine daha doğrusu Bolu Belediyesine yardım ve destekte bulunduğumuz aşikâr. Bunu ifade etmekten neden imtina ettiğini de anlamakta güçlük çekiyorum. Şunun altını özellikle çiziyorum. Özne Bolu bunun partisi siyaseti, politikası olmaz. Vekilimde bende Boluluyuz. Israrla milletvekilli adaylığımdan beri aynı şeyi söylüyorum. Bu toprağın insanıyım.Rabbim nasip ederse de bu topraklarda ebedi istirahata çekileceğim. Dolayısıyla Bolu'nun faydasına olacak bir projeye engel olmamın mümkünatı yok. Projede belki eksiklik vardır. Yapılması gereken ya da beklenmesi gereken bir şey vardır. Kendisi beni bu noktada arayıp da ‘Sayın vekilim böyle bir şey var. Bu projeyi beraber takip edelim' dememiştir. Belediye başkanımızın belediye başkanlığı adaylığı sürecinde de Bolu kamuoyuna yapmayı vaat ettiği 52 tane projesi var. Bu 52 projenin hangisi hayata geçti de yalnızca oradaki SİT alanının düzenlemesi, oranın kafeterya dönüştürmesine kadar gitti iş. Ben hangi projelerin yapılmadığı ya da neden hiçbir projenin yapılmadığını soracağım. Okullar biliyorsunuz yeni açıldı. 1. Sınıflar bu salgın döneminde de okula başladı. Belediye başkanımızın devasa projelerinden biri mini mini birler projesiydi. Mini mini birler projesi kapsamında çocuklarımızı çok önemsiyorum. Hani vaat ettiği bırakın okul malzemesi, devletimizin hamd olsun bütün malzemesini veriyor. Hepsi sıraların üstünde duruyor. Ama bunun haricinde madem salgın dönemindeyiz. Hiçbir vaadini yerine getiremedin hiç olmazsa birer dezenfektan çocukları ziyaret ettin mi? diye sorarım. Dolayısıyla bu söylemi reddediyorum. Hem kendim hem vekilim hem de Ak Parti iktidarı adına reddediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“AK PARTİNİN 15 YIL BOYUNCA ÜRETTİĞİ HİZMETLERİN SADECE TANJU BEY MAKYAJINI YAPSIN KAFİ”

Aydın'ın ardından Başkan Özcan'ın söylemi hakkında konuşan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise, “Sayın vekilimin konuşmalarını tamamıyla katılıyorum. Siyaset hizmet üretme işidir. Tanju bey belediye başkanımız. Biz milletimizin, Bolu'muzun emrindeyiz. Bize milletvekili olarak siyasi parti ayrımı yapmaksızın, milletimiz bize hani emaneti teslim ettiyse o hizmette hiçbir sıkıntımız yok. Bu güne kadar kendisi bize ulaşmış, direk talebi olmadı. Bu güne kadar Ak Partinin 15 yıl boyunca ürettiği hizmetlerin sadece Tanju bey makyajını yapsın valla kafi. Oturduğu belediye sarayından, Karaçayırdaki kamp eğitim merkezine kadar. Çok ekstrada bir şey beklemiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit