• resmi ilanlar

“DANIŞMANIMIN EŞİNİN GÖREV YERİNİ DEĞİŞTİRDİLER” DEDİ AMA

2020-09-24 11:00:14

TANJU ÖZCAN'IN DANIŞMANININ EŞİ ÜZERİNDEN MESAJ VERDİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Danışmanı Taha Furkan Sönmezel'in eşinin Belediye'de Ak Partili olduğu için farklı birimlere sürüldüğünü belirterek, “Aile üzerinden siyaset yapmayı bıraksın” dedi. Ancak Tanju Özcan'ın Danışmanı İsmail Özgüneylioğlu'nun eşinin resmi bir kurumda çalıştığını duyurarak adeta subliminal bir mesaj da verdi. Aydın, “Yani bu eğer siyasetse, bu siyasete böyle mi mukabele etmek lazım. Böyle bir mukabele içerisinde olmayacağız” diye ilave etti.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Danışmanı Taha Furkan Sönmezel'in eşinin Belediye de Ak Partili olduğu için farklı birimlere sürüldüğünü belirterek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bel altı ve aile üzerinden siyaset yaptığını söyledi.

 

Bolu Belediyesinde bir şeyler olduğunu belirten Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, “Bir buçuk sene geçti. Hep de bekledik; Yapsın bir önünü görsün çünkü ne yapacağını da görmek lazımdı. Bizim Bolu halkına da saygımız var. Ama bir şeyi yanlış yapıyor. Aile üzerinden, yakınlar üzerinde yaptığı siyaseti kesinlikte reddediyorum. En son yaptığı icraat diyeyim, çünkü O'nun için bu bir icraattır. Belki bunu da Belediye çalışanları yapmıştır, onu da bilmiyorum. O kadar da hakim değilse Belediye'ye, o da onun problemidir. Danışmanımın eşi Belediye'de önce Kültür Sosyal İşlerinde çalışıyordu. Üniversite mezunu, psikoloji yüksek lisansı var. En son doğum yaptı, doğum yaptığı esnada kendisine bakın tebliği de edilmeden önce Veterinerlik Hizmetlerine gönderildi. Seçimden hemen 10 gün sonra veterinerlik hizmetlerine gönderildi. Veterinerlik hizmetlerindeyken doğum yaptı. Doğum iznindeyken önce Park Bahçelere, arkasından daha bunun tebliği alınmadan en son Temizlik İşlerine gönderildi. Bütün bunları Ak Parti milletvekilinin danışmanın eşi olduğu için yaptığı aşikâr. Bütün kamuoyuna bir anneye yaptığı ve bir partiye gönül verdiği için yaptığı bu uygulama için kendisini şikâyet ediyorum” ifadelerine yer veridi.

 

ELEŞTİRDİĞİ KONU ÜZERİNDEN BENZER ÖRNEK VERDİ, ‘AMA BİZ YAPMIYORUZ' DEDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Danışmanının eşinin de nerede çalıştığını bildiğini söyleyen Arzu Aydın, “Onun da yakın Danışmanı İsmail Bey'in eşinin de ben nerede çalıştığını biliyorum. Yani kimin yanında çalıştığını da biliyorum. Yani senelerdir Belediye de çalıştı, şimdi başka yerde çalışıyor. Bu eğer siyasetse bu siyasete böyle mi mukabele etmek lazım” dedi.

PROJELERİNİ YAPSIN Kİ; BEN O'NUN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNU ANLAYAYIM

Arzu Aydın, “Böyle bir mukabele içerisinde olmayacağız. Asla da olmam. Ben aileler üzerinden, Kovid'den vefat eden Eniştem üzerinden siyaset yapan, 8-10 senedir Ak Parti de koştur koştur siyaset yapan bana adımı anmadan bir sürü laflar söyleyen ve bu nokta da kendisini Bolu'daki CHP'li çalışan kadınlarda da şikayet ediyorum. Bir buçuk senedir diyor ki; Ben bir belediye başkan yardımcısı kadın atayacağım. Şunu kadın-bu kadın, bir tane böyle bir icraatı yok. Ama kadınlar üzerinden yaptığı bu siyaset nedeniyle O'nu bütün kadınlara şikayet ediyorum. 52 projenin bir tanesini yapamadı, mümkünse bu saatten sonra projelere odaklansın ki; Ben O'nun Belediye Başkanı olduğu anlayım. Projelerini yapar açılışına giderim, o zaman vazifesini yerine getirmiş olur. Vazifesinin haricinde yaptığı her iş için kendisini kınadığımı ifade ediyorum” dedi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Pasakoylu  (24.09.2020 21:48:18)

  yav kardeşim biz artık siz yöneticilerin birbirinizi karalama siyaseti yapmanızdan bıktık.birazda Birlik olun Bolu için gayret gösterin.Rabbim inşallah seçimlerde sizi karşımıza getirir bu yaptıklarınızı yüzünüze vurmayan ne olsun.

 • vekil bu mu?  (24.09.2020 17:07:06)

  ya hu gerçekten edep ya hu? sizin yaptığınız siyaset buysa yazık hem de çok yazık...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit