• resmi ilanlar

TÜRKOĞLU; “YÜZLERİNİN KIZARMAMASINI YADIRGADIM”

2020-09-24 11:00:15

Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü'nün Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen ‘Cemiyet Sohbetleri'nde yaptıkları açıklamalara CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu'ndan cevap geldi. Türkoğlu, “Bolu'da yaşayan yüzlerce kanser hastası vatandaşımızın onkolok doktora muayene olmak için daha düne kadar Bolu'ya bağlı ilçe statüsünde olan Düzce'ye gitmek zorunda kaldıklarını söylerken yüzlerinin kızarmamasını yadırgadım” dedi.

Haber: Sefa Günay

Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen ‘Cemiyet Sohbetleri'ne katılan Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü gazetecilerin sorularını cevaplandırmıştı. BAİBÜ Tıp Fakültesi'nde yaşanan onlolok sıkıntısıyla ilgili olarak vekillerin yaptığı açıklamalar üzerine CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, “Bolu Gazeteciler Cemiyetinin 23 Eylül Çarşamba günü AKP Bolu Milletvekilleri ile yaptığı söyleşiyi izlerken insan aklıyla alay edercesine kurdukları cümleleri büyük sabırla dinledim. Mazeret üreterek Bolu'nun sorunlarını çözme noktasında nasıl yetersiz kaldıklarını bir defa daha gördüm. Özellikle Bolu'da yaşayan yüzlerce kanser hastası vatandaşımızın onkolok doktora muayene olmak için daha düne kadar Bolu'ya bağlı ilçe statüsünde olan Düzce'ye gitmek zorunda kaldıklarını söylerken yüzlerinin kızarmamasını yadırgadım” dedi.

“KURDUKLARI CÜMLELER TEMSİL ETTİKLERİ MAKAMA YAKIŞMIYOR”

Milletvekillerinin yapmış olduğu açıklamalar sonrası Ak Parti döneminde uygulanan eğitim politikasının başarısızlığını itiraf ettiklerini belirten Türkoğlu, “Bolulu yurttaşlarımızın oyu ile seçilen ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için Ankara'ya Vekil sıfatıyla giden Arzu hanımın ve Fehmi beyin atanmış sağlık bakanını bırakın sağlık bakan yardımcısıyla ancak görüşe bildiklerini kendi ifadeleriyle öğrenmiş olduk. İlimizin AKP'li milletvekilleri, Onkolok doktorlarının atanacağı kura gününü, çocuğunun atamasını bekleyen veli gibi anlattıklarının farkında değillerdi her halde. Sohbet esnasında kurdukları cümleler temsil ettikleri makama yakışmıyor. Üniversitelerimizin farklı bölümlerinden mezun olan ve işsiz gezen yüz binlerce gencimizle alay eder gibi kimse onkoloji okumuyor, o yüzden doktor yok demekle bu işin içinden sıyrılamazlar. Tam aksine AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın kurduğu bu cümleyle 18 yıllık AKP iktidarını eğitim politikasının başarısızlığını itiraf etmiş oluyor” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Arzu Aydın'ın belediyeden çıkarılan işçiler üzerine yaptığı açıklamaya da atıfta bulunan Merkez İlçe Başkanı Türkoğlu, “AKP'nin 15 yıllık Bolu Belediyesi yönetimine sahip çıkan Arzu Hanım Alaaddin Yılmaz'ın ilk döneminde işten çıkardığı veya diğer kamu kurumlarına sürdüğü 117 Bolu Belediye çalışanını nasıl açıklayacak, merak ediyorum! Bolu'da yaşayan vatandaşlarımız her şeyin farkında. Bolu'nun Ankara'da temsil edilmediğini gayet iyi biliyor. AKP İktidarı süresince en az yatırım alan illerden biri Bolu. Bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Değerli büyüğümüz İzzet Baysal'ın ve onun kurduğu vakfın Bolu'ya yaptığı binaları, yatırımları bir kenara koyun ve AKP iktidarının 18 yıl boyunca Bolu'ya ne yatırım yaptığını bir kâğıda yazın. Bakalım kaç sayfa dolacak. Allaha binlerce kez şükür etmeliyiz ki İzzet Baysal gibi bir hayırseverimiz var. Bolu'da yaşayan bütün yurttaşlarımızın beş yıl içersin de sosyal demokrat, çalışkan bir anlayışla yönetilen Bolu Belediyesinin kentimize, yaşam alanlarımıza kattığı güzelliklerin keyfini çıkaracağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit