• resmi ilanlar

LÖSEMİLİ MELEKLER KANSERLİ ÇOCUKLARA UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

2020-09-26 11:00:05

Lösemili Melekler Eğitim Derneği Gölköy Kanser-siz yaşam merkezi Proje alanında, Kanser Hastaları, lösemili, dovn sendromlu, otistik ve engelli çocuklar ile ailelerinin her türlü etkinliğini ücretsiz olarak yapıyor.

Pandemi sürecinde de kurallara uyarak hizmetine devam eden Lösemili Melekler Eğitim Derneği, çocukların doğum günlerini, toplantılarını, davetlerini tamamen ücretsiz olarak dernek imkânları ile karşılıyor. Gün içinde Gölköy de bulunan etkinlik alanını ziyaret eden misafirler, çay kahve ikramı ile birlikte Kanser ile ilgili konularda hem tedavisi bitmiş hastalar ile hem de hasta yakınları ile sohbet etme imkanı da buluyor.

 

 

Derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Lösemili Melekler Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Coşkun, alanın 4 yıl önce Bolu Belediyesinden Bolu da tedavi gören Kanser Hastalarımız ile yakınlarının tedaviden sonra dinlenebileceği, zaman geçirebileceği bir sosyal alan oluşturmak için kiralandığını, bu süre boyunca da sadece ilimiz Bolu'dan değil, bir çok ilden gelen Kanser Hastaları ile yakınlarına hizmet verildiğini söyledi.

 

“KANSER GEÇ KALINMAZ İSE TEDAVİ EDİLEBİLEN BİR HASTALIK”

Derneğin Kanser Hastaları ile Engelli İhtiyaç sahibi üyelerine her hafta taze meyve ve sebze dağıtımı devam etmekte. Derneğin sunduğu imkanlardan yararlanmak içinde üyelik şartı aramadıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Coşkun, “Derneğimiz imkanları elverdiği kadarı ile herkese yardım etmeye çalışıyoruz, Üyemiz olsun yada olmasın şu ana kadar gelen hiç bir yardım talebini geri çevirmedik. İlimiz dışından sosyal medyadan ulaşan yardım taleplerine de yetişmeye çalışıyoruz. En son Eskişehir Orhangazi Tıp Fakültesinde lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Umut adındaki çocuğumuz, bizden ayakkabı istedi. Bizimde çok kıymetli bir üyemiz hemen alıp hediye etti. Umut'un tedavisi devam ediyor. Yeri geliyor, bir çift ayakkabı bir çocuğa umut oluyor, yeri geliyor bir kilo meyve o çocuğun yüzünü güldürüyor. Kanser günümüzde en tehlikeli hastalık, çünkü çok sinsi ilerliyor. Çoğu kanser tanısı başka bir hastalık için hastaneye başvuruda öğreniliyor. Bu yüzden erken tanı ve erken teşhiste çok önemli. Bizim dernek olarak sloganımız " Kanserden korkma geç kalmaktan kork " Çünkü kanser geç kalınmaz ise tedavi edilebilen bir hastalık. KETEM tamamen ücretsiz tarama testi yapmakta, mutlaka yaptırılması gerekiyor dedi.

 

Dernek Sosyal Tesisi haftanın yedi günü hizmet vermekte, evlerinden çıkamayan kanser hastaları da refakatçi yada yakınları ile birlikte derneğin alanını ziyaret etmek istediklerinde dernek ücretsiz olarak gün içinde ulaşımı sağlamakta. Derneğin ulaşım numarası: 05439785001/ BOLU.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit