• resmi ilanlar

Özcan, Sanayi sitesi hakkında konuştu

07/10/2020 11:00

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sanayi Sitesi'nin taşınması hakkında açıklamalarda bulundu. Konuyu kendisinin de yakından takip ettiğini belirten Özcan, “Yeni sanayi sitesinin alt yapısını yaparız ama İlbank bize kredi verecek” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Ekim ayı 2. Oturumunda Sanayi Siyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sanayi siyesi ile ilgili konuyu yakından takip ettiğini belirten Başkan Özcan, “Ben yüksek gerilim hattını yaparım, ben buranın alt yapısını yaparım demekle bu işler olmuyor. Oranın alt yapısını yaparız ama İlbank bize kredi verecek” İfadesini kullandı.

 

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUM BEN DE”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konu ile ilgili Bolu Belediye Meclisi Ekim ayı 2. Oturumunda yaptığı açıklamada, “Sanayinin taşınıp taşınmaması önceki yılların tartışmasıydı. Ama oradaki sorun şu; orası biliyorsunuz TOKİ tarafından yapılıyor. İhalesi yapılmıştı belli bir aşamaya geldi ancak müteahhit tasfiyeye gitti. Müteahhidin bildiğim kadarıyla tasfiye kararı kabul edilmiş. Ancak yeni ihale gerçekleşmedi onu yakından takip ediyorum ben de. Geçenlerde Küçük Sanayi'ye gittim asfalt çalışmalarına bakmaya. Hakim geldi buraya bakmaya dediler inşallah müteahhitle TOKİ arasında hukuki bir itilaf yoktur” dedi.

 

“YAPARIM DEMEKLE BU İŞLER OLMUYOR”

Sanayi siyesi ile ilgili iki ayrı sorun olduğunu belirten Özcan, “Orada iki ayrı sorun daha var. Birincisi oranın elektrik problemi var. Belediye bir yazı yazmış demiş ki biz yüksek gerilim hattını çekeceğiz. Geçen seneki rakamla 57 milyon liraya mal oluyordu. İkincisi belediye hangi yetkiyle yüksek gerilim hattı yapacak? O konu tartışmalı. İşin maliyeti 57 milyon lira bunu söyleyeyim. Belediye alt yapıyı yaparım denilmiş. Alt yapı sokaklarıyla birlikte yapıldığında geçen seneki rakamlarla yaklaşık 30 milyon liraya mal oluyordu. Bu seneki rakamları bilmiyorum. Siyasi malzeme konusu yapmak için söylemiyorum buranın alt yapısının yapılması gerekecek. Ancak tabi ben yüksek gerilim hattını yaparım, ben buranın alt yapısını yaparım demekle bu işler olmuyor. Oranın alt yapısını yaparız ama İlbank bize kredi verecek.” İfadelerine yer verdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit