• resmi ilanlar

“BANA ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYOR”

2020-10-13 11:00:20

“Ucuz siyaset yapmasın”

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'ın danışmanı Taha Furkan Sönmezel'in belediyede AK Parti'li olduğu için farklı birimlere sürüldüğünü iddia etmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan açıklama geldi. Konu ile ilgili konuşan Başkan Özcan, “Ben çalışıyor mu çalışmıyor mu diye bakarım. Özel olarak kimse ile uğraşmıyoruz. Bunu belediye çalışanları biliyor. Ucuz siyaset yapmasın” dedi.

Haber: Adnan KARABULUT

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, danışmanı Taha Furkan Sönmezel’in eşinin belediyede AK Parti’li olduğu için farklı birimlere sürüldüğünü belirterek, “Aile üzerinden siyaset yapmayı bıraksın. 52 projenin bir tanesini yapamadı mümkünse bu saatten sonra projelere odaklansın ki ben onun belediye başkanı olduğu anlayım” ifadelerini kullanmıştı.

 

“AKP’Lİ ADAM ÇALIŞIRSA BAŞIMIN TACI YAPARIM”

 

 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın açıklamalarına yanıt verdi. Tanju Özcan, “Burası Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kamu kurumu. Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi. CHP’li bir belediye değil. Geçmişte de AKParti’li bir belediye değildi. Bu tanımlamaları kabul etmiyorum. Burada değişik siyasal düşüncelere sahip insanlar çalışıyor. Bunların çok büyük bir kısmı AKParti’li Başkan tarafından işe başlatılmış kişiler. Hangi usul ile nasıl işe alınmış? Bütün belediye çalışanlarına sorabilirsiniz. Kimse benim partizanlık yaptığımı söylemez. CHP’li kimliği olan ve çalışmadıkları için görev değişikliği yapılan veya çıkarılan kişiler olduğunu da belediye çalışanları biliyor. Ben şunu söyledim. CHP’li diye bir adamın yatmasına izin vermem. AKParti’li adam da çalışırsa başımın tacı yaparım" dedi.

 

Başkan Özcan, "Ben burasının amiriyim. Kimin çalışıp kimin çalışmadığına ben karar veririm. Ne kendi partililerim karışabilir ki bir kriz de yaşandı. Veteriner İşleri Müdürü hakkında bir görüş söyledi benim partimin ilçe başkanı. Ben dinler miyim? Belediyeyi parti yönetemez. CHP’liler de bu konuda konuşamaz, AKParti’liler de konuşamaz, karışamaz. Dolayısıyla burada ben karar veren kişiyim. Bu böyle bilinsin. Arzu Aydın burada çalışan bazı kişileri AK Parti’nin kadroları gibi görüyorsa en büyük yanlışı o yapıyor. Burada CHP’nin de kadroları olamaz, AKP’nin de kadroları olamaz. Biz olaya böyle bakmıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“O DANIŞMAN HADDİNİ AŞARAK DEVLET MEMURUNA YAKIŞMAYACAK ŞEYLER YAPTI”

 

Taha Furkan Sönmezel'in geçici görev ile Arzu Aydın'a danışmanlık yaptığını söyleyen Başkan Özcan, “Arzu Aydın’ın danışmanı Bolu Belediyesi’nin memuru. Danışmanı ile ilgili meclise şikâyette bulundum. Arzu Hanım rica etti. Biz de geçici görev ile görevlendirdik. Biz burada olumsuz bir adım atmadık. ‘Hayır vermiyorum’ deseydim ne yapacaktı? O danışman haddini aşarak devlet memuruna yakışmayacak şeyler yaptı. Ben onun hala amiriyim. Geçici görev yapıyor olabilir ama sonuçta Bolu Belediyesi’nin çalışanı. Siyasi paylaşımlar yapıyor. Bir devlet memuru yapamaz. Bunun ile ilgili meclise gerekli disiplin işlerini uygulamaları yönünde şikâyette bulundum. Bir de tehdit ediyor. Benim burada özel kalemde görevli, milletvekili iken de danışmanım olan İsmail Bey’in eşinin Valilikte çalıştığına vurgu yapıyor. İsmail Bey’in eşi belediyede çalışıyordu önceden. 188 personeli Valiliğe ve diğer kamu kurumlarına sürgün ettiler. İsmail Bey’in eşi de bu sürgün ile gidenlerin bir tanesi. Bana aba altından sopa gösteriyor. ‘Biz de mi bununla uğraşalım?’ diyor. Ucuz bir siyaset yapıyor" diye konuştu.

 

Özcan, "Şu an da AK Parti yönetimlerinde olup da eşi burada çalışan çok insan var. Ben olaya böyle bakmıyorum. AK Parti İlçe Başkanı’nın eşi burada İmar Müdürlüğü’nde çalışıyor. Hiç görevinde değişiklik olmuş mu? Ben çalışıyor mu çalışmıyor mu diye bakarım. Belediye Meclis üyesinin eşi burada çalışıyor. Görev yerini mi değiştirmişim? Eğer çalışmadığını düşünseydim yerleri değişirdi. Ama özel olarak kimse ile uğraşmıyoruz. Bunu belediye çalışanları biliyor. Ucuz siyaset yapmasın” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit