• resmi ilanlar

Mekanın Sahibi Belli Oluyor Mu?

2020-10-14 11:00:20

BU SEFER BAKANLIK SICAK BAKIYOR

Bolu'nun en önemli mevkilerinden birinde olan ve bir senedir atıl durumda kalan Sosyal Güvenlik Kurumu eski hizmet binasının akıbeti belli oluyor. SGK'nın yeni binasına taşınmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğünün binayı almak için yaptığı talebin SGK'nın bağlı olduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından değerlendirildiği ve binanın İŞKUR'a devredilmesi için olumlu görüşlerin ağır bastığı belirtiliyor.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu'nun en işlek bölgelerinden biri olan Sanayi Kavşağı'nda bulunan binasında uzun süredir vatandaşa hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl Karaçayır'da bulunan yeni hizmet binasına taşınmıştı. SGK'nın eski binası için ise İŞKUR İl Müdürlüğü talip olmuştu.

 

BAKANLIK BU SEFER SICAK BAKIYOR

Edinilen bilgiye göre, SGK'nın geçtiğimiz yılın Eylül ayında yeni binasına taşınması ile birlikte eski binayı almak için talepte bulunan İŞKUR'a geçtiğimiz aylarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından olumsuz görüş verilmişti. SGK'nın binayı boşaltması ile talipleri artan ama henüz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir karar verilmeyip atıl durumda duran bina için İŞKUR'un girişimleri ise devam ediyor. İŞKUR tarafından yenilenen devir talebine bu kez Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olumlu bakıyor. Bakanlığın teklifi inceleyip onaylamasının ardından binanın yeni sahibi İŞKUR olmuş olacak.

 

ŞEHRİN EN GÜZEL KIZINA HERKES TALİP OLMUŞTU

Bolu'nun stratejik olarak en iyi konumlarından biri olan SGK'nın eski binası için ise müdürlükler mücadele vermişti. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında SGK'nın taşınmasının ardından eski bina için İl Sağlık Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün binaya talip olduğu ve yetkililer ile temasa geçmişti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit