• resmi ilanlar

Bolu'nun Tarihine Geçecek Sıcak Gece

2020-10-16 11:00:08

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu'nun manevi babası hayırsever İşadamı İzzet Baysal'ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri, ile Paşaköy alt geçidine yapılan portrelerden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından Bolu Belediyesinin işlemi habersiz bir şekilde yaptığı gerekçesiyle boyanarak kapatıldı. Alt geçidin olduğu yere giden Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, her hangi bir kimseye haber verilmeden bu işlemin yapıldığını ve sabaha kadar gerekirse portrelerin başında nöbet tutacaklarını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, talimatıyla her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Paşaköy ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunu bağlayan kavşağa Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Türk siyasetinin önemli isimlerin portrelerinden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından boyanarak kapatılmaya çalışıldı. Bolu Belediyesinin portreleri yaparken Karayollarına haber vermediği için kapatma işlemini yapan Karayolları ekipleri polis ekiplerinden de destek alarak  portreleri çizilen Necmettin Erbakan, Turgut Özal, İsmet İnönü ve  Alparslan Türkeş'in portrelerini boyayarak kapattı.

 

“GECENİN KÖRÜNDE BÖYLE GİZLİ SAKLI OPERASYON YAPILIR MI”

Olayı öğrendikten sonra olay yerine gelen ve kapatma işlemine karşı çıkar sert bir şekilde açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Biz şehri güzelleştirelim diye bu ülkeye cumhurbaşkanlığı yapmış başbakanlık yapmış insanların büyüklerimizin resimlerini portre olarak şehrimizin en güzel girişine yaptık. Çokta memnun kaldık. Hiçbir siyasi şey gütmeden bütün devlet büyüklerimizin resimleri var. Resimlerin üstünü kaplama yaptık kimse zarar vermesin diye. Bizden izin almadan bize haber vermeden bunu bozmuşlar, kırmışlar. Burada kaç gün sanatçılar çalıştı. Sayın devlet büyüğümüz Necmettin Erbakan'ın resmini boyamışlar kime zararı vardı. Biz bunu yapmak için vatandaşın parasını harcadık. Böyle bir şey revamı. Ben evimdeyken haber aldım hemen geldim. Burada Atatürk'ün de resmi var onu da kaldıracaklar oradan. Böyle gecenin köründe böyle gizli saklı operasyon yapılır mı? Gecenin bir yarısında. Bu devlet büyüklerimizin kime zararı olmuş. Şu şehirde bunları yapmanın kime zararı var. Hadi Necmettin Erbakan'ı boyadılar bu ülkeye sonsuz hizmetleri olan Erbakan'ımızın portresini boyadılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü nasıl boyayacaklardı. Nasıl ortadan kaldıracaklardı. İzzet Baysal'ımızı nasıl kaldıracaklar. Bu yapanlar bunu nasıl yapacak. Gecenin bir yarısı sesiz sedasız operasyon olamaz. Bu şehir uyumaz buna tepki gösterir” ifadelerini kullandı.

 

“SABAHA KADAR NÖBET TUTACAK”

Başkan Yardımcısı Özdemir açıklamasının ardından Karayolları ekipleri tarafından boyama işlemine karşı gelerek sabaha kadar portrelerin başında nöbet tutarak diğer portrelerin boyanmaması için nöbet tutacaklarını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit