• resmi ilanlar

“SİZ BU ŞEHRİ SAHİPSİZ Mİ SANDINIZ?”

2020-10-16 10:00:05

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu'nun manevi babası hayırsever İş adamı İzzet Baysal'ın portresi gece geç saatlerde Karayollarına bağlı ekipler tarafından kapatılmaya çalışmıştı. Ardından olay yerine gelen Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamalarda bulunmuştu. Partilerin İl Başkanlıklarından gelen tepkilerin ardından Boluspor'un köklü taraftar gruplarından da olan Cadde-14 ve Yarenler taraftar grubundan da yaşanan olaylar hakkında açıklama yapıldı.

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu'nun manevi babası hayırsever İş adamı İzzet Baysal'ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri, ile Paşaköy alt geçidine yapılan portrelerden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından ‘Gece Yarısı Operasyonu'yla boyanarak, kapatılmak istenmişti. Gece yarısı olay yerine gelen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir'in müdahalesi, resimlerin kapatılmasına yönelik çalışma durdurulmuştu. Rasim Özdemir ve Bolu Valisi Ahmet Ümit'in açıklamalarının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'da açıklamalarda bulunmuştu.

 

Yeniden Refah Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin tepkilerinin ardından Boluspor'un köklü taraftar gruplarından da olan Cadde-14 ve Yarenler taraftar grubundan da yaşanan olaylar hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:


“Dün gece yarısı Paşaköy Alt Geçidi ‘Kardeşlik Köprüsü'nde yaşanan skandal olay herkes gibi bizlerin de canını aşırı derecede sıkmış ve bizleri çok derinden üzmüştür. Bizler Boluspor tribünlerinin birer neferi ve bu memleketin evlatları olarak bu skandal olaya asla sessiz kalamazdık. Bolu Belediyemizin bundan 7-8 ay önce düşünüp yaptırmış olduğu ve her kesim tarafından beğenilip takdir gören geçmişten günümüze ülkemizin tarihine damga vurmuş taraflı, tarafsız her kesimin takdirini kazanmış devlet büyüklerimizin ve hepsinden önemlisi ülkemizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Bolu'muzun babası İzzet Baysal babamızın portre resimlerine yapılan ve yapılmak istenenler en ince tabirle terbiyesizliktir ve bu kesinlikle kabul edilemez.”

 

“NE PAHASINA OLURSA OLSUN HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ”
“Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki özellikle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İzzet Baysal bizim kırmızı çizgimizdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün hem de İzzet babamızın bizlere bıraktığı eserlerine ne pahasına olursa olsun her zaman sahip çıkacağız. İnşallah tez zamanda bu hatadan geri dönülür ve bir daha böyle bir skandala imza atılmaz. Bizler bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Sizler belki geçmişinizi unutabilirsiniz. Ama ne bizler ne de Bolu halkı dün akşam yaşananları asla unutmaz ve gün gelir bunun hesabını sizlerden sorar!”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit