• resmi ilanlar

Yedigöller Doldu Taştı, Yetkililer Uyardı

2020-10-17 11:00:08

“YOĞUNLUK VAR DİĞER ALANLARI TERCİH ETMENİZİ ÖNERİYORUZ”

Bolu'nun doğa harikası bölgelerinden Yedigöller Milli Park yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, giriş bölgesinde 3 kilometrelik araç kuyrukları oluştu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle Bolu Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ziyaretçilere uyarıda bulunarak mağdur olmamaları için diğer alanları tercih etmelerini istedi.


Haber; Beyza Nur GÜNAY

 

Bolu kent merkezine 44 kilometre uzaklıktaki, Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Büyükgöl'den oluşan Yedigöller hafta sonu nedeniyle yoğun ilgi gördü. Milli parka gelenler girişte uzun araç kuyrukları oluşturdu. Girişteki görevliler, sürücüler yönlendirmeye çalışırken milli parkın içindeki park alanları tamamen doldu. Sürücüler, araçlarını yürüyüş yollarına, ağaçların arasına ve girişteki yolun kenarına park etti. Milli parka girmeye başaran ziyaretçiler eşsiz manzaranın ve doğanın keyfini çıkardı. Zaman zaman göl kenarındaki iskele ve ahşap yürüyüş yollarında da kuyruk oluştu. Bazı doğa tutkunları da park içindeki alanda çadır kurup, kamp yaptı. Yedigöller'deki çadır kamp alanları tamamen doldu durumda.

 

“ZİYARETÇİLERİN MAĞDUR OLMAMALARI İÇİN DİĞER ALANLARI TERCİH ETMELERİNİ ÖNERİYORUZ”

Bolu Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (BDKMP) Yedigöller de yaşanan bu yoğunluk nedeniyle ziyaretçileri uyardı. Yedigöller de yoğunluk yaşandığını belirten BDKMP sorumluları, “Yedigöller Milli Parkında Aşırı Yoğunluk Yaşanmaktadır. Ziyaretçilerin mağdur olmamaları için diğer alanları tercih etmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit