• resmi ilanlar

“DERS ALMAMIZ GEREKEN BÜYÜK BİR FELAKETİ YAŞADIK”

2020-10-27 11:00:07

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, Kuzfındık Köyü'nde meydana gelen yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Başaran, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Devletimizin kurumları, Bolu'nun duyarlı, hayırsever insanları ve siyasi partiler hep birlikte hareket ederek Kuzfındıklı kardeşlerimizin yaralarını el birliği ile sarmalıyız” dedi.

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, Kuzfındık Köyü'nde meydana gelen yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Başaran incelemelerin ardından açıklama yaptı. Başaran yaptığı açıklamada, “Kuzfındık Köyü yangını ile büyük bir felaketi yaşadık. Çok şükür, yangının gündüz meydana gelmesi ile hiçbir can kaybımız yok. Yangın gece başlamış olsa can kayıpları da yaşanabilirdi. Köylerimizde evlerin çok büyük bir bölümü ahşap yapılardan oluşuyor. Küçük bir kıvılcım bir anda büyük bir yangına dönüşebiliyor. Bir anda tutuşuyor ve evlerin, bahçelerin, ahırların, samanlıkların birbirine yakın olmasından dolayı hızla yayılabiliyor. Bunun en hasar verici örneğini Kuzfındık köyünde yaşadık. Köy Muhtarı Şeref Çetin ile yaşanan büyük yangını enine boyuna konuştuk. Birkaç ay önce Mudurnu Alpagut köyünde yaşadığımız ve iki evladımızı kaybettiğimiz yangın faciası hala akıllarımızda. Ders almamız gereken bir felaket. Yetkililer ve siyasiler bu acıların yaşanmaması için, yangına acil müdahale tedbirlerini tekrar gözden geçirmelidir” dedi.

 

 

“EL BİRLİĞİ İLE YARALARI SARMALIYIZ”

Başaran, Kuzfındık Köyü'nde yangından etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması için herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek, “Siyasi partilerin köyü ziyaret ederek Kuzfındıklı kardeşlerimizin yanında olması güzel, ancak bu yeterli değil. Devletin kurumlarının sağlayacağı imkanlar ve yardımlar belirli bir ölçüde olacaktır. Kül olan 12 evin, ahırların, samanlıkların yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Ev eşyalarının ve giyim eşyalarının da temin edilmesi gerekiyor. Kış kapıda, 12 ailenin ihtiyaçlarını çok hızlı bir şekilde gidermemiz gerekiyor. Devletimizin kurumları, Bolu'nun duyarlı, hayırsever insanları ve siyasi partiler hep birlikte hareket ederek Kuzfındıklı kardeşlerimizin yaralarını el birliği ile sarmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit