• resmi ilanlar

Cadde, sokak ve parklara isim verilecek

2020-11-04 11:00:22

BAŞKAN ÖZCAN BOLU HALKINDAN İSİM ÖNERİSİ İSTEDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'da isim yerine numara verilen veya hiç ismi olmayan sokak, cadde ve parklara isim verilmesi için Bolulu vatandaşlardan, STK'lardan, meslek odalarından ve mahalle muhtarlarından isim önerisi istedi.

Haber: Beyza GÜNAY

 

Bolu'da isim yerine numara verilen veya hiç ismi olmayan sokak, cadde ve parklara isim verilecek. Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'ya mal olmuş insanların isimlerini vermek istedikleri söyledi. Başkan Özcan, Bolu halkından isim önerisi talebinde bulundu. Bolulu vatandaşlardan, STK'lardan, meslek odalarından ve mahalle muhtarlarından isim önerisi isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, en kısa sürede isimleri olmayan sokak, cadde ve parklara isimlerinin verileceğini söyledi. Başkan Özcan, “İsmi hiç olmayan veya numara olan sokak ve caddelerimize isim verilmesi lazım. Yeni yapılan bulvarlarımız var. Bunlara isim verilmesi veya olan bazı isimlerin değiştirilmesi lazım. Sivil Toplum Örgütlerimizin, Meslek odalarımızın ve muhtarlarımızın önerisi konusunda isim değişikliği yapılması konusunda bir çalışma yapmak istiyoruz. Plan Bütçe ve İmar Komisyonu'na havale ettik. En yoğun çalışan komisyon İmar Komisyonu'muz. Ama bu dönem 5 gün değil 20 gün çalışacaklar. Boşlukları olacak. En verimli ay bu ay olacak” diye konuştu.

 

BOLU HALKINDAN İSİM ÖNERİSİ İSTEDİ

Eski dönemde ve yeni dönemde yapılan isimleri olmayan parkların da isimlerinin en kısa sürede koyulacağını söyleyen Başkan Özcan, “Bir sayı belirtmeyelim. Oy çokluğu ile gelmesin isimler mümkün ise. Bolu'muza değer katmış, isimlerinin yaşatılmasında fayda olan kişilerin isimlerini değerlendirelim düşüncesindeyim. Bu konunun içinde parklar da var. 24 tane park yaptık. 1'i hariç hiçbirinin isimleri yok. Son 4-5 yılda yapılan parkların hiçbirinin ismi yok. Onlara da anlamlı isimler bulabilirsek koyalım. 70'ine birden isim koyalım demiyorum. Mesela SEDAŞ'ın orada çok güzel bir park yapıldı. ‘SEDAŞ Park' diye kalacak ismi. Kalsın istemiyoruz. SEDAŞ sponsor olmadı oraya. Neden ismi ‘SEDAŞ Park' olsun? Dodurga'ya bir park yapacağız. Dodurga'nın eski muhtarı vardı. Nazım Emmi. Nazım Emmi'nin isminin yaşatılmasını istiyoruz. ‘Nazım Emmi' olarak kalsın istiyoruz. Bolu'nun sıcaklığını yansıtması açısından. Parklarımızı da cadde ve sokaklarımıza dahil edip İmar Komisyonu'na havale ettik. Vatandaşlarımızın, STK'ların, meslek odalarının ve muhtarlarımıza da çağrımız olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR  (Toplam 9 yorum)

 • Mirat ALPARSLAN  (04.12.2020 20:12:10)

  1 ay oldu bu haber yayınlanalı.Acaba cadde ve sokak isimleri ne zaman verilecek? Bu konuyla ilgili geri bildirim alamadim.İsim önerimi yaptım peki önerdiğim ismin verilip verilmedigini ya da hangi isimlerin verildigini de haber olarak yazacak mısiniz Bolu Expresd de? Tesekkurler

 • Mirat ALPARSLAN  (18.11.2020 11:19:34)

  Acaba bu süreç ne zaman sonlanacak? Cadde ve Sokaklara isimler ne zaman verilecek? İsim Önerilerimizin kabul edilip edilmedigi konusunda bize geri dönüş olacak mi? Teşekkürler.

 • Mirat ALPARSLAN  (06.11.2020 20:53:24)

  Başkanım kayınpederim Tuğgeneral merhum Cevat Cahit ALPARSLAN Paşanın Boluda bir parka, caddeye isminin verilmesi bizi çok mutlu eder.Kendisi Bolu Ankara ßube Başkanlıgı yapmis , Aşcılik okulunun,Dağkent projesinin kurulmasinda çalismalar yapmış.Belediyenizce basılan Boludan Yetisen Seckin Insanlar kitabının yanisira Asık Dertli Figani ve Köroglu gibi kitapların yazarıdir.İzzet Baysal Ünivetsitesi Mütevelli Heyetinde görev almıstir.Bolu Aşigı, Şair ve Yazar Çok muhterem bir zatti.Bolululardan bu şekilde isim istemeniz bizi çok mutlu etti çok güzel bir düşunce.Çok teşekkür ederiz.

 • Arif  (06.11.2020 07:48:53)

  Raif YAVUZ, ŞerafettinERBAYRAM,

 • Hayırlı evlat  (05.11.2020 21:09:24)

  Benim büyük ninem saraylı idi lakabı da saraylı idi ,onun adını yaşatın bir sokağa saraylı koyun

 • Sami Esen  (05.11.2020 20:52:52)

  Necdet Gören Bey zamanında, belediye başkan yardımcılığı, CHP merkez ilçe başkanlığı, ayrıca Kızılayda çalışmalarda bulunan, merhum Sami ESEN beyefendinin de isminin verilmesi bir öneridir.

 • Ummiye goren  (05.11.2020 18:18:29)

  Alpaslan Türkeş,kutanmis Türkeş,Tuğrul Türkeş, ayyuce Türkeş seç seç koy

 • Birsen  (05.11.2020 14:21:01)

  Başkanım dedem in evi bahçelievler mahallesi yunusemre sk da dedemin ismi remzi kurtdereli mart ayında vefat etti ne olur onunda ismini bir sokak ve bir caddeye verebilirmisiniz...

 • Nadiye  (05.11.2020 14:08:19)

  Sena,aliağaoğlu,Nadiye Alpaslan Türkeş Mustafa Kemal Atatürk

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit