• resmi ilanlar

Karayolları insafa gelir mi?

2020-11-17 11:00:09

HUZUREVİ SAKİNLERİ DOĞALGAZ BEKLİYOR!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzzet Baysal Huzur Evine verilemeyen doğalgaz sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Huzur Evine verilemeyen doğalgaza Karayollarının istediği yüksek miktardaki geçiş hakkının sebep olduğunu belirten Başkan Özcan, “Huzurevine geçerken otobanın altında bir geçiş var. Sadece o alt yoldan doğalgaz firmasının boruyu geçirmesi gerekiyor. Orada karayolları ya 450 Bin TL ya da 750 Bin TL geçiş hakkı bedeli istemiş. Yaklaşık 70 metre uzunluğunda bir alan. Burada huzurevine doğalgaz verilememenin en önemli sebebi bu” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzzet Baysal Huzurevi'ne bağlanamayan doğalgaz sorunu ile ilgili açıklamalarda bulunarak Karayollarına yüklendi. Karayollarının istediği yüksek maliyetli geçiş hakkı bedeli nedeniyle Huzurevine doğalgaz bağlanamadığı belirten Başkan Özcan, “Bu konuda sayın valimizde devreye girerse ben mutlu olacağım. Doğalgaz firmasını ikna etmek bana ait. Çok da dua alırız. Ama Karayolları son zamanlarda farklı işlerle uğraşıyor. Boyama badana işlerine girmişler” diyerek, Karayollarının geçtiğimiz günlerde Paşaköy alt geçidinde yaptığı portre boyama işlemine de gönderme bulundu.

 

“KARAYOLLARI ZORLUK ÇIKARTIYOR”

Huzur Evine bağlanamayan doğalgaz sorunu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Özcan, “Huzurevine geçerken otobanın altında bir geçiş var. O alt yolun belediye olarak bakımını onarımını biz yapıyoruz. Sadece o alt yoldan doğalgaz firmasının boruyu geçirmesi gerekiyor. Doğalgaz firmasının ben aynı zamanda yönetim kurulu üyesiyim. Orada karayolları ya 450 Bin TL ya da 750 Bin TL geçiş hakkı bedeli istemiş. Yaklaşık 70 metre uzunluğunda bir alan. Burada huzurevine doğalgaz verilememenin en önemli sebebi bu. Firma diyor ki zaten bizim yapacağımız borulama maliyeti o kadar tutmuyor. Karayolları bize zorluk çıkartıyor diyor. Karayolları bu izni vermediği için yüksek maliyet istediği için” dedi.

 

“KARAYOLLARI SON ZAMANLARDA FARKLI İŞLERLE UĞRAŞIYOR BOYAMA BADANA İŞLERİNE GİRMİŞLER”

Gerekirse bütün kazıma ve kapatma işlemini belediye olarak kendilerinin de yapmaya hazır olduklarını belirten Özcan, “Biz şuna da hazırız üstünü kazalım, kapatalım, asfaltını biz atalım. Bunu da söyledik. Ama yeter ki oradaki büyüklerimiz sıkıntı yaşamasın dedik. Ve bunu kimse bilmiyordu herhalde büyükte şaşkınlık oldu. Bu konuda sayın valimizde devreye girerse ben mutlu olacağım. Doğalgaz firmasını ikna itmek bana ait. Çok da dua alırız. Ama Karayolları son zamanlarda farklı işlerle uğraşıyor. Boyama badana işlerine girmişler” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Mustafa  (18.11.2020 10:51:49)

  Huzurevi sakinleri sanki soba yakıyor merkezi sistem var kalorifer yanıyor hepsi ısınıyor doğal gaz gelse ayrı mı olacak acıtasyon yapıyorsunuz

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit