• resmi ilanlar

İŞTE KORONA'NIN BOLU BELEDİYESİNE ZARARI

2020-11-17 11:00:16

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Korona virüs salgını nedeniyle Bolu Belediyesi olarak salgın sürecinde ön görülmeyen harcama yaptıklarını belirtti. Bolu Belediyesi olarak salgınla mücadeleye 35 Milyon TL harcama yaptıklarını belirten Başkan Özcan, “Bu sene Kovit'in bize zararı 35 Milyon TL civarında, Bolu Belediyesi bütçesinin %12'si. Ön görülmeyen bir harcama” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,Korona virüs salgını nedeniyle Bolu Belediyesi olarak salgın sürecince yaptıkları harcamayı açıkladı. Korona virüs ile mücadelede Bolu Belediyesi olarak 35 Milyon TL harcama yaptıklarını açıklayan Başkan Özcan, “Bu sene Kovit'in bize zararı 35 Milyon TL civarında. Bunun içinde; dezenfeksiyon çalışmalarını koyuyorsunuz. Bunun içine maske alımı var. Ki şu ana kadar 1,5 milyonu geçti. 2 Milyona yakın maske temin ettik. Suda yapılan indirimler, toplu taşımaya verilen destekler. Bunların hepsini koyduğumuzda ciddi bir rakam oluyor. Artı birde kiraları terkin ettik. Bazılarını tamamen sildik, yasanın izin verdiği. Bazı kiraları da öteledik. Şu anda gelir hedefimizin harcamalarla birlikte 35 Milyon TL bize mal oldu diyebilirim” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYENİN YANINA YAPACAĞIMIZ İŞ MERKEZİ BİLE O KADAR TUTMUYOR”

Korona virüs salgını ile mücadelede harcadıkları para ile iki tane Karedere kaplaması yapabileceklerini belirten Özcan, “35 Milyon ne kader derlerse Bolu Belediyesi bütçesinin %12'si. Ön görülmeyen bir harcama. 35 Milyon ne kadar yapıyor derlerse de belediyenin yanına yapacağımız iş merkezi bile o kadar tutmuyor. İki tane Karadere kaplaması kadar bir tutar. Yani kovit belasını yaşamamış olsaydık mesela bu sene Kültür Merkezinin %80'ini bu para ile karşılamış olurduk. Ama çok şükür ödeme sıkıntısı çekmiyoruz. Hiçbir müteahhide geçişmiş borcumuz yok” dedi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Komik  (17.11.2020 23:10:51)

  Bahane hazır eh be bolu sen bına layıksın.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit