• resmi ilanlar

VALİ ÜMİT'TEN TAŞINACAK OLAN HİMMETOĞLU KÖYÜ'NE ZİYARET

2020-11-19 11:00:07

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilgili kurum yetkilileri ile birlikte Termik Santralin üretim sahasına yakın olması sebebiyle taşınacak olan Göynük İlçesine bağlı Himmetoğlu Köyü'nü yeni yerinde incelemelerde bulundu.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yetkililerle ile birlikte Göynük'te Termik Santralin üretim sahasına yakın olması sebebiyle taşınacak olan Himmetoğlu Köyü'nü ziyaret etti. Ziyarette köylülerle bir araya gelen Vali Ümit, “Amacımız, yeni yerleşim yerinde, hak sahiplerinin güvende olacakları kendi evlerini yapabilmeleri için gerekli olan alt yapı hizmetlerinin bir an önce tamamlanması” dedi.

 

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilgili kurum yetkilileri ile birlikte Göynük Aksa Enerji Göynük Termik Santralinin üretim sahasına yakın olması sebebiyle taşınacak Göynük'ün en büyük köyü olan Himmetoğlu köyünü ziyaret etti.

“VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEK ŞEKİLDE PLANLAMALARIMIZI YAPACAĞIZ”

Köyün taşınacağı alandaki çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ümit, “Vatandaşlarımızın kendi evlerini yapmaları için gerekli olan altyapı çalışmaları en kısa sürede başlayacak. Köy yeni yerine taşınırken vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde planlamalarımızı yapacağız ”dedi.

 

“KÖYÜN TAŞINACAĞI ALANI İNCELEDİK”

İlgili yetkililerle köyün taşınacağı alanı inceledikten sonra açıklama yapan Vali Ümit, “İlgili kurum yetkililerimizle birlikte köyün taşınacağı alanı mahallinde inceledik. Her kurum yetkilisi kendi perspektifinden bakarak modern bir köy için yapılması gereken işleri planlayacak, birlik ve beraberlik içerisinde koordineli bir şekilde çalışılacak” dedi.

 

“HAK SAHİPLERİNİN GÜVENDE OLACAKLARI KENDİ EVLERİNİ YAPABİLMELERİ”

Himmetoğlu Köyü'nü de ziyaret ederek vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Bolu Vali Ümit, “Amacımız, yeni yerleşim yerinde, hak sahiplerinin güvende olacakları kendi evlerini yapabilmeleri için gerekli olan alt yapı hizmetlerinin bir an önce tamamlanmasını koordine etmektir” dedi.

 

“BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM”

Son olarak Aksa Enerji Göynük Termik Santrali'ni ziyaret ederek Santral Müdürü Özcan Hafızoğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ümit, “Yeraltı kaynaklarımızın değerlendirilerek ekonomimize kazandırılmasına katkılarınızdan dolayı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit